Był poszukiwany a w aucie miał narkotyki

i

Autor: Świętokrzyska Policja

Policja w Bełchatowie znów sypnęła mandatami. Znamy bilans akcji "Niechronieni"

2020-12-04 16:51

3 grudnia policja w Łódzkiem zorganizowała akcję "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze, także ci z Bełchatowa, wzięli pod lupę pieszych i rowerzystów. Stróże prawa zapowiadali, że nie będzie taryfy ulgowej. Czy dotrzymali słowa?

W okresie przedzimowym takich apeli jest najwięcej. Policjanci jak mantrę przypominają i powtarzają pieszym i rowerzystom, żeby dbali o swoje bezpieczeństwo. Przede wszystkim mowa elementach odblaskowych oraz - w przypadku cyklistów - odpowiednim oświetleniu.

Kolejne policyjne działania pokazały, że wciąż sporo osób jest z tym na bakier. Tylko jednego dnia funkcjonariusze interweniowali blisko 50 razy na terenie powiatu bełchatowskiego. Nie zawsze kończyło się na pouczeniu. Ponad 20 osób ukaranych zostało mandatem karnym.

- Jeśli chodzi o pieszych, to taką karę stosowaliśmy za przechodzenie przez drogę w miejscu do tego niedozwolonym oraz za brak odblasków w terenie niezabudowanym - informuje Marcin Kucner, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w KPP Bełchatów.

Najwięcej pieszych "wpadło" na terenie gmin Szczerców i Rusiec.

- Najczęściej tłumaczą się, że zapomnieli taki odblask założyć i za każdym razem obiecują poprawę - dodaje Marcin Kucner.

Rowerzyści też nie byli święci. Na terenie Bełchatowa i słynącej z cyklistów gminy Zelów policjanci wlepiali mandaty za brak oświetlenia i jazdę po przejściu dla pieszych.

- Jakie wnioski po czwartkowej akcji? Na pewno takie działania trzeba powtarzać, aby społeczeństwo edukować - nie ma wątpliwości szef bełchatowskiej drogówki.

Trudno się z tym nie zgodzić. Dziś w Wadlewie doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem rowerzysty, który w okolicach ronda wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy. Kilkanaście dni temu w gminie Szczerców zginęła rowerzystka, która jechała rowerem bez oświetlenia i odblasków.

Policja przypomina, odblaski mogą uratować życie. Warto je mieć przy sobie.

Sonda
Czy przepis zakazujący odśnieżanie samochodu przy włączonym silniku powinien zostać usunięty?
Skandal obyczajowy w Sobótce