Policja z Bełchatowa odzyskała skradziony rower wodny. Złodziej musiał się sporo natrudzić

i

Autor: KPP Bełchatów

Policja z Bełchatowa odzyskała skradziony rower wodny. Złodziej musiał się sporo natrudzić

2023-10-03 14:23

Ukradł rower wodny w Świętokrzyskiem, zapakował go na lawetę i przywiózł w okolice Bełchatowa. Mowa o 30-latku, który został już zatrzymany przez bełchatowską policję. Wpadł, bo zdradziła go rejestracja.

28 września bełchatowscy policjanci realizowali czynności w sprawie kradzieży roweru wodnego, która miała miejsce w powiecie buskim w województwie świętokrzyskim. Ze zgromadzonych przez śledczych materiałów w tej sprawie wynikało, że sprzęt został skradziony w nocy 26 września, a sprawca poruszał się pojazdem na bełchatowskich numerach rejestracyjnych. 

- Po wytypowaniu podejrzewanego funkcjonariusze z wydziału kryminalnego bełchatowskiej policji pojechali pod jeden z ustalonych adresów. Na terenie posesji znajdowała się również laweta na numerach rejestracyjnych ustalonych przez buskich stróży prawa. W miejscu tym zastali właściciela opla, który tłumaczył, że pojazd w czasie kradzieży użytkował jego znajomy. W toku dalszych czynności kryminalni dotarli do 30-latka, który finalne przyznał się do kradzieży sprzętu wodnego. Sam również wskazał miejsce gdzie ukryte było skradzione mienie. Przykryty plandeką rower wodny stał ukryty na jednej z miejscowych posesji - informują mundurowi z KPP w Bełchatowie.

W tej sytuacji stróże prawa zabezpieczyli skradzione mienie przewożąc je na teren bełchatowskiej komendy, natomiast mieszkaniec powiatu bełchatowskiego został zatrzymany. Dochodzenie i dalsze czynności w tej sprawie prowadzą buscy śledczy.

Kradzież to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Boisz się silnego wiatru?
Lotnisko w Modlinie zagrożone! Brakuje pieniędzy na remont, przewoźnik wycofuje loty