Policjanci z Bełchatowa zatrzymali pędzące auto. Po chwili ruszyli kierowcy z pomocą

i

Autor: KPP Bełchatów

Policjanci z Bełchatowa zatrzymali pędzące auto. Po chwili ruszyli kierowcy z pomocą

2024-01-29 16:10

Policjanci z bełchatowskiej grupy SPEED pilotowali do szpitala rodzącą kobietę. Interwencja mundurowych rozpoczęła się w Osinie na DK 74. Z pomocą funkcjonariuszy rodzice szybko dotarli do bełchatowskiej lecznicy, a kobieta otrzymała fachową opiekę.

W policyjnej służbie zdarzają się takie chwile, gdzie obok profesjonalizmu musi pojawić się szybkość działania, szczególnie w niecodziennej sytuacji. Tak też było 28 stycznia, kiedy policjanci z bełchatowskiej grupy SPEED sprawdzali prędkość z jaką poruszają się pojazdy.

Na drodze krajowej numer 74 w miejscowości Osina w powiecie bełchatowskim zauważyli peugeota, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość. Za kierownicą znajdował się 31-letni mężczyzna, który poddenerwowany oświadczył, że wiezie rodzącą żonę do szpitala. Oprócz ciężarnej kobiety, która siedziała na przednim siedzeniu pasażera, w pojeździe znajdowała się również dwójka małych dzieci.

- W tej sytuacji policjanci z bełchatowskiego Wydziału Ruchu Drogowego natychmiast podjęli decyzję o eskorcie ciężarnej kobiety tak, by zapewnić jej jak najszybszy i bezpieczny transport. Powiadomili dyżurnego o zdarzeniu, a następnie z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi pilotowali rodzinę do szpitala - informuje Iwona Kaszewska z bełchatowskiej policji. 

Kobieta bezpiecznie trafiła pod opiekę lekarzy, gdzie otrzymała fachową pomoc.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy strzelałeś/strzelałaś kiedyś z broni na strzelnicy?
Pani Halina zatrzasnęła mężczyznę, który groził jej nożem w sklepie