Policjanci z Zelowa zatrzymali kompletnie pijanego rowerzystę. Miał ponad 2,5 promila

i

Autor: KPP Bełchatów

Policjanci z Zelowa zatrzymali kompletnie pijanego rowerzystę. Miał ponad 2,5 promila

2023-06-01 14:04

Ponad 2,5 promila miał rowerzysta, który wpadł w ręce policjantów z komisariatu w Zelowie. Nie było to takie trudne, bo 48-letni mężczyzna jechał całą szerokością jezdni. Teraz słono za to zapłaci.

Praktycznie nie ma dnia, aby policjanci z naszego regionu nie zatrzymali pijanego cyklisty. Tym razem nietrzeźwy rowerzysta wpadł na terenie Bujen Szlacheckich. Było to wieczorem, 30 maja. 

- Policjanci z Komisariatu w Zelowie skontrolowali rowerzystę, którego zachowanie na drodze jednoznacznie wskazywało, że jest nietrzeźwy. Badanie trzeźwości wykazało, że 48-letni rowerzysta wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, nietrzeźwy rowerzysta może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych - informuje policja z KPP w Bełchatowie. 

Sezon rowerowy w pełni, więc amatorów takich zachowań nie brakuje. Grozi to nie tylko wysokim mandatem, ale też stwarza poważne zagrożenie na drodze. 

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie trzeźwości za kierownicą. Jest ona warunkiem niezbędnym do zminimalizowania tragicznych zdarzeń drogowych. Nietrzeźwy kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg - dodaje policja. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy jesteś za zaostrzeniem kar dla pijanych i naćpanych kierowców?
Kraśnik. 21-latek wysiadł z auta i zaczął kopać skodę. Straty na 15 tys. złotych