Policyjna akcja Wielkanoc 2022. Mundurowi ruszają na drogi

i

Autor: KPP Bełchatów

Policyjna akcja "Wielkanoc 2022". Mundurowi ruszają na drogi

2022-04-13 14:30

Więcej patroli i kontroli. Policjanci z całego kraju szykują się do akcji „Wielkanoc 2022”, która startuje w piątek, 15 kwietnia. Na co szczególnie będą zwracać uwagę? Więcej szczegółów w tym artykule.

Tegoroczne policyjne działania „Wielkanoc 2022” rozpoczną się wczesnym rankiem 15 kwietnia, a zakończą późnym wieczorem 18 kwietnia 2022 roku. W tym czasie na drogach powiatu bełchatowskiego nad bezpieczeństwem mieszkańców i podróżnych, czuwać będzie zwiększona liczba policjantów.

Szczególną uwagę będą zwracali na trzeźwość kierujących, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz stan techniczny pojazdów. Sprawdzą też, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach - informuje policja w Bełchatowie. 

Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Przypominają też, że głównymi przyczynami zdarzeń drogowych w dalszym ciągu są: nieustąpienie pierwszeństwa, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu czy nieprawidłowe wyprzedzanie.

Jak mantrę powtarzają też, aby nie wsiadać do auta pod wpływem alkoholu. Tutaj bezwzględną zasadą jest: piłeś - nie wsiadaj za kierownicę!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy wyjeżdżasz w tym roku na święta?
Policyjny pościg za motocyklistą. Pędził ulicami Wrocławia prawie 200 km/h