Policyjny pościg za kierowcą passata. Mężczyzna wiózł kobiety, które okradły staruszkę

i

Autor: KPP Bełchatów

Policyjny pościg za kierowcą passata. Mężczyzna wiózł kobiety, które okradły seniorkę

2022-10-24 15:18

Policjanci z Drużbic po pościgu zatrzymali 56-letniego kierowcę passata. Mężczyzna odjechał z miejsca kontroli drogowej i nie zatrzymał się mimo wydawanych sygnałów. Podróżowały z nim kobiety w wieku 51, 56 i 68 lat. Okazało się, że są są sprawcami kradzieży pieniędzy i złotej biżuterii na terenie Łasku.

19 października funkcjonariusze z Posterunku Policji w Drużbicach pełnili służbę w terenie. Patrolując miejscowość Wola Głupicka zwrócili uwagę na passata z obcymi numerami rejestracyjnymi. Pojazd stał zaparkowany przed posesją, w której zamieszkiwała seniorka. Sytuacja ta wzbudziła czujność stróżów prawa. W aucie siedziały trzy osoby. Kierowca i dwie pasażerki na twarzy mieli założone maseczki ochronne. Na terenie posiadłości znajdowała się kobieta, również w maseczce, która na widok radiowozu pospiesznym krokiem zaczęła wychodzić z posesji.

- Mundurowi mając podejrzenie co do intencji tych osób, natychmiast zareagowali. Ustalili, że podejrzewana kobieta oferowała starszej pani kupno starych kołder. Jednak na widok policjantów zrezygnowała z tej transakcji. Zarówno kierowca jak i pasażerki osobówki nie kryły swojego zakłopotania nieoczekiwanym spotkaniem w tym miejscu z policjantami. Początkowo nie chcieli podać swoich danych. W czasie prowadzonej interwencji kierowca passata nagle ruszył z impetem. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie. Uciekał jadąc również drogami leśnymi - informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie. 

56-letni mieszkaniec Pleszewa w ręce mundurowych wpadł, gdy wjechał w „ślepą uliczkę”. Został zatrzymany, stracił swoje prawo jazdy i trafił do policyjnej celi. Piratowi drogowemu towarzyszyły kobiety w wieku 51, 56 i 68 lat. Funkcjonariusze sprawdzili również zawartość ich bagaży.

- Wkrótce wyszło na jaw, że funkcjonariusze z Łasku zostali zawiadomieni o kradzieży pieniędzy oraz złotej biżuterii, a pokrzywdzoną jest starsza pani. Kobieta została okradziona przez grupę osób sprzedających stare koce i kołdry. Opis sprawców odpowiadał osobom legitymowanym przez drużbicką policję. Dzięki współpracy bełchatowskiej i łaskiej policji mundurowi odzyskali większość skradzionego mienia, a sprawcy nie unikną odpowiedzialności - dodają policjanci. 

Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz grzywna. Kradzież to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Wspieracie akcje ratowania zwierząt przez poznańskie Zoo?
Dwóch 18-latków z zarzutami zabójstwa 60-letniego bezdomnego