Był poszukiwany a w aucie miał narkotyki

i

Autor: Świętokrzyska Policja

Posypały się mandaty za brak maseczki. Policja w Bełchatowie skończyła z "taryfą ulgową"

2020-10-12 16:07

Do tej pory tylko pouczali, teraz wyciągają konsekwencje. Policja w Bełchatowie wlepia mandaty za brak maseczki. Tylko w miniony weekend ukarała w ten sposób 62 osoby. Wobec 10 skierowała wnioski o ukaranie do sądu.

Zgodnie z zapowiedziami, policja w całym kraju zaczęła surowiej karać za brak stosowania się do epidemicznych obostrzeń. W tym gronie są też stróże prawa z Bełchatowa, którzy w miniony weekend na terenie całego powiatu bełchatowskiego interweniowali ponad 120 razy. 62 osoby ukarane zostały mandatem, a w 10 przypadkach funkcjonariusze skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

- Nie ma tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy. Powiat bełchatowski wszedł w strefę czerwoną i mamy coraz więcej zachorowań, stąd nasze działania. Na mieście jest więcej patroli. Policjanci pojawiają się generalnie tam, gdzie są duże skupiska ludzi, m.in. na targowisku czy przy marketach. Reagujemy w każdym przypadku niestosowania się do obostrzeń - mówi Iwona Kaszewska, rzecznik bełchatowskiej policji.

Policjanci przypominają, że to interweniujący funkcjonariusz zdecyduje, czy dana osoba otrzyma mandat, czy też zostanie pouczona. W grę wchodzi również wniosek o ukaranie do sądu. Jeśli natomiast sprawa zostanie przekazana do sanepidu, kary administracyjne zaczynają się od 5 tys. zł, a sięgnąć mogą nawet 30 tys. zł.

Od 10 października cała Polska jest w strefie żółtej podwyższonego ryzyka. Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa także w przestrzeni publicznej. Z nakazu noszenia maseczki zwolnione są tylko te osoby, które mają zaświadczenie lekarskie o przeciwwskazaniu.

Jak podały dziś służby wojewody łódzkiego, w Łódzkiem mamy 353 kolejne zakażenia koronawirusem. W powiecie bełchatowskim wynik dodatni potwierdzono u 18 osób.

Quiz na Dzień Nauczyciela! Jakiego przedmiotu mógłbyś uczyć?

Pytanie 1 z 6
W szkole najlepszy byłeś z...
Mateusz Morawiecki na kwarantannie