Potrącenie cyklistki na ścieżce rowerowej. Kobieta trafiła do bełchatowskiego szpitala

i

Autor: KPP Bełchatów

Potrącenie cyklistki na ścieżce rowerowej. Kobieta trafiła do bełchatowskiego szpitala

2023-08-02 11:12

Policjanci z Bełchatowa wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło we wtorek, 1 sierpnia na ulicy Wojska Polskiego. Kierująca samochodem potrąciła cyklistkę, która poruszała się po ścieżce dla rowerów. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przetransportowana do bełchatowskiej lecznicy.

Wczoraj po godzinie 12:40 w Bełchatowie policjanci zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego z udziałem kierującej rowerem i samochodu osobowego.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 29-letnia kierująca audi, jadąc ulicą Wojska Polskiego od strony Grocholic, na wysokości Ronda Strzelców Poleskich potrąciła 69-letnią rowerzystkę, która poruszała się po ścieżce dla rowerów jadąc od strony ulicy Armii Krajowej w kierunku marketu Lidl. Cyklistka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policjanci ruchu drogowego sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia, nie stwierdzając w ich organizmie zawartości alkoholu - informują mundurowi z KPP w Bełchatowie. 

Wszystkie okoliczności zdarzenia są teraz przedmiotem postępowania prowadzonego przez śledczych z Wydziału do spraw Przestępstw w Ruchu Drogowym i Wykroczeń.

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

- Zdarzenie drogowe z udziałem pojazdu mechanicznego oraz rowerzysty może mieć drastyczne w skutkach konsekwencje. Dla potrąconego rowerzysty taki wypadek często wiąże się z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu albo nawet śmiercią. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii - przypominają policjanci z bełchatowskiej jednostki. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy chodziłeś kiedyś o kulach?
Życie maluszka wisiało na włosku. Rodzic desperacko starał się go ratować. "Oklepywał po plecach"