Potrącenie na pasach przy rondzie Andersa w Bełchatowie. Kobieta trafiła do szpitala

i

Autor: KPP Bełchatów

Potrącenie na pasach przy rondzie Andersa w Bełchatowie. Kobieta trafiła do szpitala

2023-02-17 12:21

Bełchatowska policja wyjaśnia okoliczności wypadku w rejonie ronda Andersa. 67-letni kierowca skody potrącił na pasach 46-letnią kobietę. Poszkodowana trafiła do szpitala. Mundurowi po raz kolejny apelują o ostrożność.

16 lutego o godzinie 17.45 policjanci byli wezwani na miejsce wypadku drogowego z udziałem pieszej. Okazało się, że przy rondzie Andersa na ulicy Czaplinieckiej 67-letni kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa 46-letniej kobiecie przechodzącej przez przejście dla pieszych.

- Poszkodowana na skutek obrażeń odniesionych w wyniku wypadku została przewieziona do bełchatowskiego szpitala - informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie.

Kierowca i piesza byli trzeźwi.

Piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy najbardziej narażeni są na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych.

- Dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przez kierowców, gdy zbliżają się do takich miejsc jak przejścia dla pieszych - dodaje bełchatowska policja. 

Dziś w całym kraju mundurowi prowadzą akcję "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Na celowniku są zarówno kierowcy, jak i piesi oraz rowerzyści. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Miałeś/-aś kiedyś rehabilitację?
Autobus wjechał na przejazd kolejowy