Powiatowe lodowisko w Bełchatowie otwarte! Jakie zasady obowiązują?

i

Autor: RR

Powiatowe lodowisko w Bełchatowie otwarte! Jakie zasady obowiązują?

2020-12-17 17:30

Na ten moment miłośnicy jazdy na łyżwach czekali długimi miesiącami. Ruszyło pierwsze lodowisko w Bełchatowie. Mowa o powiatowym obiekcie przy ulicy Czaplinieckiej. Pierwsi łyżwiarze weszli już na tafle. Jakie zasady obowiązują? Kto może z niego skorzystać? Sprawdź!

Rozpoczęło się białe szaleństwo na powiatowym lodowisku w Bełchatowie. Obiekt jest już dostępny dla miłośników jazdy na łyżwach. Długo oczekiwane otwarcie nastąpiło dziś o godz. 9.30. To właśnie dziś mija dokładnie 10 rocznica funkcjonowania tego obiektu. Otwarcia dokonała Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski.

Tuż po udostępnieniu lodowiska na tafli pojawili się pierwsi łyżwiarze, którzy nie ukrywali, że na ten moment czekali z niecierpliwością.

- Bardzo się cieszę, że jest otwarte. Lodowisko jest bardzo dobrze przygotowane - mówi bełchatowianin, który jako pierwszy skorzystał ze ślizgawki. - Dla mnie jazda na łyżwach to wyrabianie kondycji, a ruch to zdrowie - dodaje.

Zasady korzystania z lodowiska

W związku z obowiązującymi ograniczeniami pandemicznymi, określonymi w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 01.12.2020 r w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, z lodowiska mogą skorzystać:

- uczestnicy zorganizowanych zajęć sportowych na lodowisku- osoby przygotowujące się do zawodów, wydarzeń czy mistrzostw w sportach zimowych- Kluby i organizacje sportowe, prowadzące treningi i szkolenia.

Indywidualne wejścia na obiekt nie są możliwe, ale... no właśnie, jak podkreśla dyrektor PCS-u pozostawiono furtkę dla tych, którzy zapiszą się na zawody organizowane na powiatowym lodowisku lub innych tego typu obiektach.

- Takie wydarzenie, pod hasłem "Zamień smartfon na łyżwy" będziemy organizować w marcu - mówi Mirosław Mielus, szef Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Wejścia na lodowisko odbywają się wg nowego harmonogramu, z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w sytuacji zagrożenia pandemicznego, tj. 1,5 m dystans, i dezynfekcja. Zasłanianie ust i nosa jest obowiązkowe w przestrzeni zaplecza lodowiska (korytarz, szatnia), natomiast na tafli lodowiska jest to zalecane.

Dziś w godzinach popołudniowych rząd poinformował, że wprowadza nowe restrykcje w związku z koronawirusem. Zmiany mają wejść w życie 28 grudnia, a jedna z nich dotyczy m.in. lodowisk: "Infrastruktura sportowa będzie dostępna tylko do uprawiania sportu zawodowego". Zapytaliśmy w PCS-ie, co to oznacza dla obiektu w Bełchatowie. Do czasu otrzymania oficjalnych dokumentów w tej sprawie, dyrekcja nie chce komentować, czy obiekt zostanie zamknięty.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w Twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl"

Sonda
Czy zamknięte hotele i stoki narciarskie pomogą w walce z pandemią?
Rząd wprowadza nowe obostrzenia