Powitanie wiosny w Bełchatowie. Rozstrzygnęli konkurs na najbrzydszą marzannę i utopili kukłę w Rakówce [AUDIO]

i

Autor: RR

Powitanie wiosny w Bełchatowie. Rozstrzygnęli konkurs na najbrzydszą marzannę i utopili kukłę w Rakówce [AUDIO]

2023-03-21 13:34

Zostały wykonane z ekologicznych materiałów i nie grzeszyły urodą. Muzeum w Bełchatowie rozstrzygnęło konkurs na najbrzydszą marzannę. Dzieci z bełchatowskich przedszkoli i szkół stanęły wykonały blisko 30 kukieł. Następnie jedna z nich została podpalona i trafiła do Rakówki. Topienie marzanny symbolizuje pożegnanie zimy i powitanie wiosny.

W tym konkursie walory estetyczne nie były mile widziane! Bełchatowskie muzeum rozstrzygnęło zabawę na najbrzydszą marzannę. Warunek był taki, aby powstały tylko i wyłącznie z ekologicznych produktów. Dzieciaki nie zawiodły i stworzyły aż 28 prac. Autorzy najciekawszych, czyli najbrzydszych kukieł zostali nagrodzeni. 

Po rozstrzygnięciu konkursu na wszystkich uczestników czekała kolejna atrakcja, z pewnością najbardziej widowiskowa. Jedna z kukieł została podpalona i utopiona w Rakówce. Dzieciaki były zachwycone. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Powitanie wiosny w Bełchatowie. Posłuchaj wypowiedzi pracowników muzeum i dzieci

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Masz konto na TikToku?
Muzeum Zapachów w Owińskach