(zdjęcie poglądowe)

i

Autor: Pixabay

Pożar odpadów w hali w Bełchatowie. "Pracownicy spisali się na medal"

2024-06-11 13:12

Paliły się odpady w hali zajmującej się przetwarzaniem śmieci w Bełchatowie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 18 na terenie zakładu przy ulicy Przemysłowej. W działaniach brało udział 45 strażaków. Na szczęście pożar udało się szybko zagasić, przede wszystkim dzięki natychmiastowej reakcji pracowników zakładu.

Do pożaru w zakładzie doszło w poniedziałek, 10 czerwca. Było godzina 17.57, gdy na ulicę Przemysłową skierowano osiem zastępów straży w związku ze zgłoszeniem mówiącym o pożarze śmieci i hali.

- Po dojechaniu zastępów na miejsce, okazało się że palą się śmieci na taśmociągu w hali namiotowej. Bardzo dobrze zadziałali pracownicy zakładu, którzy jeszcze przed naszym przybyciem rozwinęli własną linię gaśniczą i "przyłapali" ten pożar. Ich działania były kluczowe, spisali się na medal. Strażacy po dojechanie na miejsce zajęli się już tylko dogaszeniem pogorzeliska i sprawdzili przy pomocy kamery termowizyjnej czy nie ma dalszych zarzewi ognia w składowisku. - przekazuje st. kpt. Michał Wieczorek, oficer prasowy KP Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

Strażacy podali prawdopodobną przyczynę powstania pożaru. 

- Możliwe, że doszło do przetarcia łożyska taśmociągu, nie wykluczamy także, że na taśmociąg maszyny trafił jakiś łatwopalny materiał - podsumowuje st. kpt. Michał Wieczorek, z bełchatowskiej straży.

Łącznie w działaniach wzięło udział osiem zastępów straży pożarnej (3 z PSP i 5 z OSP), a sama akcja trwała niecałe 1,5 godziny. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Twoje dziecko jeździ w kasku?
Chciał wepchnąć 17-latka pod metro. Mamy przerażające nagranie