Projekt Zobacz więcej w Bełchatowie. W niecodziennej sesji zdjęciowej wzięły udział kobiety walczące z rakiem [AUDIO]

i

Autor: RR

Projekt "Zobacz więcej" w Bełchatowie. W niecodziennej sesji zdjęciowej wzięły udział kobiety walczące z rakiem [AUDIO]

2022-05-23 12:59

Kobiety walczące z nowotworem w obiektywie aparatu. Blisko 30 pań wzięło dziś udział w niecodziennej sesji zdjęciowej w Bełchatowie. To w ramach projektu pod hasłem „Zobacz więcej”, który realizowany jest w 12 miastach w Polsce.

Ubrane w białe koszule wyszły na ulice, aby zwrócić uwagę na chorobę nowotworową. Blisko 30 kobiet z Bełchatowa i innych miast, nawet tak odległych jak Lublin, wzięło udział w bełchatowskiej odsłonie fotograficznego projektu „Zobacz więcej”. Akcja skierowana jest do kobiet chorych na raka oraz do pań, którym udało się pokonać chorobę.

Projekt wystartował pod koniec kwietnia w Krakowie. Sesje były też zorganizowane m.in. w takich miastach, jak Katowice, Łódź czy Poznań. W minioną sobotę przyszła kolej na Bełchatów. Panie biorące udział w tej wyjątkowej akcji można było spotkać m.in. w samym sercu miasta, czyli na Placu Narutowicza. 

- Mam bardzo pozytywne odczucia. Takiego przyjęcia jak w Bełchatowie jeszcze wcześniej nie miałam - powiedziała nam pomysłodawczyni projektu Magdalena Rdest-Nowak. - Chodząc teraz po Bełchatowie z dziewczynami w białych koszulach, chcemy pootwierać ludziom oczy, aby zobaczyli, że osoby chore onkologicznie są wśród nas. Są takie same jak my, potrzebują akceptacji i tolerancji. I to chcemy dziś udowodnić - dodała. 

Jakie emocje towarzyszyły im podczas tej niecodziennej sesji zdjęciowej? Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Projekt "Zobacz więcej" w Bełchatowie. Posłuchaj wypowiedzi uczestniczek niecodziennej sesji zdjęciowej

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Najlepszy prezent na Dzień Matki to:
Najtańsze wakacje w 2022 roku