Przebierańcy na ulicach Bełchatowa. Jak wyglądał tegoroczny korowód ostatkowy? [AUDIO]

i

Autor: RR

Przebierańcy na ulicach Bełchatowa. Jak wyglądał tegoroczny korowód ostatkowy? [AUDIO]

2021-02-16 15:44

Tradycję trzeba pielęgnować. Barwny korowód ostatkowy przeszedł dziś ulicami Bełchatowa. Ale tegoroczny pochód różnił się od poprzednich. Tym razem zabrakło dzieci i młodzieży. Sprawy w swoje ręce wzięli więc pracownicy miejscowego muzeum.

Barwne i wesołe korowody ostatkowe to już w Bełchatowie tradycja. Od lat pracownicy Muzeum Regionalnego zapraszają bełchatowskich uczniów i razem wychodzą na ulice miasta, aby w ten sposób zaznaczyć, że dużymi krokami zbliża się koniec karnawału.

W związku panującą pandemią i obostrzeniami tegoroczny korowód wyglądał inaczej niż w latach poprzednich. Przede wszystkim zabrakło tych, którzy wprowadzali wiele kolorytu i radości, czyli dzieci i młodzieży. Do tej pory w pochodzie brały udział setki uczestników. Tym razem na ulice wyszło tylko pięciu pracowników bełchatowskiego muzeum.

- Oczywiście, że dzieci nam brakuje. Z nimi zawsze było wesoło, gorąco i muzycznie. Ale myślę, że nasi pracownicy dadzą z siebie wszystko - mówi Marek Tokarek, dyrektor bełchatowskiego muzeum.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Korowód ostatkowy przeszedł ulicami Bełchatowa. Posłuchaj wypowiedzi uczestników pochodu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Gdzie powinieneś jechać na urlop?

Pytanie 1 z 10
W jakich miejscach czujesz, że odpoczywasz?
Białystok. Nieznajomy próbował uprowadzić 9-latka, zamaskowanego porywacza szuka policja. Wizja lokalna z udziałem chłopca