Rahim i Focus zawitają do Bełchatowa. Będą oceniać młodych artystów z całej Polski

i

Autor: Pixabay

Rahim i Fokus zawitają do Bełchatowa. Będą oceniać młodych artystów z całej Polski

2024-04-19 22:21

To będzie nie lada gratka dla fanów hip hopu. Ten gatunek muzyczny będzie królował w Bełchatowie 16 marca. A to za sprawą II edycji bełchatowskiego przeglądu hip-hopowego "Hip Hop To The Top". Na scenie zaprezentuje się 10 wykonawców z przeróżnych zakątków Polski.

Do udziału w tym wydarzeniu zgłosiło się ponad 20 grup z całej Polski. Ostatecznie do II edycji bełchatowskiego przeglądu zespołów hip-hopowych „Hip Hop To The Top” zakwalifikowano 10 wykonawców. 

Oto lista artystów, którzy 16 marca o godz. 13 pojawią się na scenie Gigantów Mocy:

1. Bury

2. Herbiarz

3. Pszczoła

4. Klaudia Polak

5. JestemEso

6. GrawoRap

7. BRBCK

8. Rude N!ggaz

9. Soczek

10. Urwis

- Wpłynęły do nas zgłoszenia nie tylko z Bełchatowa, ale też Warszawy, Lublina, Gdyni czy Pabianic - mówi Michał Stempczyński z Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie.

Celem imprezy jest aktywizacja muzyczna środowiska młodzieżowego, promocja młodych artystów oraz ich twórczości, wymiana pomysłów i doświadczeń, jaki i inspirowanie młodych muzyków do poszukiwań artystycznych. Do wygrania występ przed gwiazdą wieczoru podczas pierwszego dnia obchodów Dni Bełchatowa 2024, sesja w studio nagrań oraz nagrody pieniężne.

Oceny zespołów uczestniczących w przeglądzie dokonywać będzie jury, w skład którego wchodzą: raperzy Rahim i Fokus tworzący grupę muzyczną Pokahontaz, w przeszłości współtworzący zespół Paktofonika, raper reprezentujący bełchatowski skład OSD Familia, ambasador i organizator dwóch edycji akcji charytatywnej Rap Lokal Bełchatów – Ambroży, oraz Michał Stempczyński – instruktor nauki gry na gitarze klasycznej i elektrycznej w MCK Bełchatów, gitarzysta zespołu Thrudy.

Fokus/Rahim to raperzy doskonale znani polskiej publiczności oraz scenie hip-hopowej. Do 2003 roku współtworzyli legendarny skład Paktofonika, który po śmierci Magika zakończył swoją działalność. Wspólnie podjęli decyzję o kontynuacji swojej przygody z rapem i w 2003 roku stworzyli Pokahontaz. Obu raperów cechuje dość ciekawe postrzeganie świata, które od zawsze przenoszą na kartki papieru, a następnie do studia dając swoim fanom nietuzinkowe albumy.

Tuż po zakończeniu przeglądu odbędzie się koncert grupy Pokahontaz. Bilety w cenie 20 zł do kupienia m.in. w kasach MCK.

Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Eska Bełchatów. 

Rahim i Fokus zawitają do Bełchatowa. Będą oceniać młodych artystów z całej Polski

i

Autor: MCK Bełchatów

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Jak Roksana Węgiel poradziła sobie w pierwszym odcinku "Tańca z gwiazdami"?
PORANEK ESKA ROCK - Miś na krupówkach