Razem pili, a potem swojego kolegę pobili i okradli. Zarzuty dla dwóch młodych bełchatowian

i

Autor: KPP Bełchatów

Razem pili, a potem swojego kolegę pobili i okradli. Zarzuty dla dwóch młodych bełchatowian

2021-02-17 11:07

Zarzuty i tymczasowy areszt dla dwóch mieszkańców Bełchatowa, którzy najpierw ze swoją ofiarą biesiadowali, a następnie dotkliwie ją pobili i okradli. 24 i 21 latkowi grozi do 12 lat więzienia.

15 lutego tuż po godz. 6 bełchatowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Kilkanaście dni wcześniej dwóch mieszkańców Bełchatowa spożywało alkohol z późniejszym pokrzywdzonym. W trakcie libacji, 24-latek oraz jego o 3 lata młodszy kolega, z nieznanych przyczyn, zaatakowali swojego kompana.

- Pokrzywdzony próbował się bronić, jednak sprawcy wykręcali mu ręce, zadawali liczne ciosy oraz kopali po całym ciele. Jednocześnie zabrali mu telefon komórkowy i portfel a w nim około 700 złotych - informują policjanci z KPP w Bełchatowie.

Poszukiwania mężczyzn trwały kilkanaście dni, ale w końcu wpadli w ręce policji. Na podstawie zebranego materiału dowodowego obaj usłyszeli już zarzuty rozboju oraz spowodowania obrażeń ciała. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy obostrzenia powinny wrócić?
To koniec Netflixa? PiS chce założyć Polakom PiSflixa? Komentarz Adama Federa [WIDEO]