Razem pili alkohol, a następnie brat rzucił się na brata z nożem. Starszy z nich trafił do szpitala w Bełchatowie

i

Autor: KPP Bełchatów

Razem pili alkohol, a następnie brat rzucił się na brata z nożem. Starszy z nich trafił do szpitala w Bełchatowie

2021-08-02 11:35

Zaczęło się od libacji alkoholowej, a skończyło na ataku nożem. Taki był finał awantury między dwoma braćmi na jednej z posesji w gminie Bełchatów. Poszkodowany 42-latek trafił do bełchatowskiego szpitala. Jego młodszy, 40-letni brat usłyszał już zarzut uszkodzenia czynności narządów ciała. Grozi mu do 5 lat więzienia.

29 lipca przed godz. 21 bełchatowska policja otrzymała zgłoszenie o ugodzeniu nożem mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na terenie posesji w gminie Bełchatów. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że pod adresem zamieszkują dwaj bracia.

- Od kilku dni w czasie zakrapianych alkoholem biesiad dochodziło między nimi do nieporozumień. W czwartek, 29 lipca między mężczyznami w wieku 40 i 42 lat wywiązała się awantura. W czasie, kiedy młodszy z nich szykował posiłek został zaatakowany przez starszego, który chciał uderzyć go krzesłem. Między mężczyznami doszło do szarpaniny, w wyniku której 40-latek zadał pokrzywdzonemu uderzenia ostrzem noża. Po zdarzeniu pokrzywdzony położył się spać. Sprawca wrócił do kuchni, natomiast o sytuacji telefonicznie poinformował siostrę. Kobieta, kiedy zastała leżącego w łóżku, rannego brata poinformowała służby ratunkowe. Obaj mężczyźni byli pod wyraźnym wpływem alkoholu – informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie.

Pokrzywdzony 42-latek trafił do bełchatowskiego szpitala, natomiast sprawca został zatrzymany. 40-latkowi przedstawiono zarzut naruszenia czynności narządów ciała na czas powyżej 7 dni. Prokurator wobec podejrzanego zastosował dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy stracisz na Polskim Ładzie?
Rozjechał 19-latkę? Kierowca aresztowany