Recepta na większe zarobki? Naukowcy przeanalizowali, która grupa zarabia więcej

i

Autor: Pixabay.com

Finanse

Recepta na większe zarobki? Naukowcy przeanalizowali, która grupa zarabia więcej

2023-10-27 13:59

Każdy zastanawiał się nad tym co zrobić, aby lepiej pracować, a co za tym idzie – więcej zarabiać. Okazuje się, że mogą mieć na to wpływ codzienne czynności. Naukowcy przeanalizowali jaki wpływ na zarobki ma sen.

Wstajesz wcześnie rano czy lubisz sobie pospać? Okazuje się, że ma to bardzo duży wpływ na karierę i zarobki. Badania w tym zakresie przeprowadzili eksperci z Uniwersytetu w Oulu w Finlandii. Przeanalizowali dane dotyczące 12 000 osób – dotyczył wykształcenia, doświadczenia zawodowego, zdrowia i stylu życia, o czym pisze "Daily Mail".

Eksperci mieli zauważyć, że osoby, które wstają wcześnie rano zarabiają więcej od nocnych marków. Dodatkowo, ci drudzy częściej mają złe nawyki, takie jak picie większe ilości alkoholu, palenie papierosów, brak ruchu czy niezdrowa dieta.

Osoby, które później się kładą często mają problemy ze snem i mają problemy z odpowiednim skupieniem się na pracy w najbardziej produktywnym okresie dnia.

Naukowcy, których cytuje businessinsider.com.pl, podali nawet dokładne liczby. Mężczyźni, którzy kładą się później spać średnio zarabiają o 4% mniej niż ranne ptaszki.

- Chronotypy wieczorne zwykle gromadzą mniej kapitału ludzkiego, społecznego i zdrowotnego […] Średnio zdobywanie mniejszego doświadczenia zawodowego i dokonywanie gorszych wyborów dotyczących zdrowego stylu życia wiążą się z niższym poziomem dochodów w średnim wieku – dla "Daily Mail" powiedział dr Andrew Conlin.

Michał Wiśniewski szuka pracownika. Podał listę wymagań