Rekonstrukcja historyczna w samym centrum Bełchatowa. To będzie żywa lekcja historii

i

Autor: Muzeum Regionalne w Bełchatowie

Rekonstrukcja historyczna w samym centrum Bełchatowa. To będzie żywa lekcja historii

2023-08-24 9:00

Rekonstrukcja historyczna z efektami pirotechnicznymi i lokalną, romantyczną historią w tle - to wszystko w ramach "Pikniku u Hellwigów" w Bełchatowie, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 26 sierpnia w parku przy bełchatowskim muzeum. Wydarzenie będzie utrzymane w klimacie lat dwudziestych minionego stulecia. Początek o godz. 16.

„Piknik u Hellwigów” w stylu retro to dodatkowa propozycja towarzysząca tegorocznym obchodom rocznicy „Cudu nad Wisłą”. Bełchatów ma swoich bohaterów, którzy uczestniczyli w wojnie z bolszewikami. Godne uwagi jest to, że ówczesny właściciel dworku, w którym obecnie mieści się muzeum, zginął podczas bitwy pod Trzeszczanami. Jego żona, z  rozpaczy popełniła samobójstwo. W parku obok symbolicznej mogiły tych dwojga, podczas pikniku odsłonięty zostanie posąg Stefana i Nelly Hellwigów.

Jestem przekonana, że ta rzeźba uatrakcyjni przestrzeń parku, jednocześnie przypominać będzie o historii miasta i jego znakomitych mieszkańcach, tak by zachować ślad ich obecności dla przyszłych pokoleń – podkreśla prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.   Park przy muzeum w Bełchatowie przeniesie się w czasie, do minionego stulecia. To za sprawą przygotowanych atrakcji na ten dzień. Dla najmłodszych będą gry i zabawy z czasów naszych pradziadków, będzie można obejrzeć stare nieme filmy. W fotobudce będzie można sobie zdjęcie w stylu retro. Nie zabraknie też muzyki z dawnych lat w wykonaniu stypendystów miasta i miejskiej orkiestry.

Oddzielnym wydarzeniem, ale również wpisującym się doskonale w klimat lat dwudziestych mienionego stulecia, będzie rekonstrukcja bitwy pod Trzeszczanami. Zaprasza na nią wraz z grupami rekonstrukcyjnymi Muzeum Regionalne w Bełchatowie. Początek o godzinie 16:00.

Rekonstrukcja historyczna w samym centrum Bełchatowa. To będzie żywa lekcja historii

i

Autor: Muzeum Regionalne w Bełchatowie
Sonda
Urlop w sezonie czy po sezonie — co wybierasz?
Kwiat Jabłoni z Bursztynowym Słowikiem. Tak zareagowali na zwycięstwo!