Rodzice zachwycają się tym imieniem. Choć jest popularne, urzędy odmawiają rejestracji

i

Autor: pixabay

Imiona

Rodzice zachwycają się tym imieniem. Choć jest popularne, urzędy odmawiają rejestracji

2023-12-06 15:34

Nie zawsze imię wybrane przez rodziców zostanie zatwierdzone przez USC. Urzędnicy najczęściej odrzucają imiona ośmieszające, obrażające, nieprzyzwoite, ale zdarzają się wyjątki. Ostatnio furorę wśród rodziców robi popularne imię, którego nie chcą zatwierdzać urzędnicy.

Rodzice zachwycają się tym imieniem

Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie dla przyszłych rodziców. Zdaniem niektórych to jedna z najważniejszych decyzji w czasie ciąży. Imię powinno być nie tylko ładne, ale i oryginalne. Rodzice często wybierają imiona, których nie chcą zaakceptować urzędnicy, ponieważ obowiązują ich ściśle określone zasady. Najczęściej odrzucają imiona ośmieszające, obrażające, nieprzyzwoite, ale mogą też nie zatwierdzić popularnych imion. Ostatnio furorę wśród rodziców robi imię Basia. Okazuje się, że nadanie takiego imienia dziewczynce może być niemożliwe.

Przyszły ojciec zwrócił się do Rady Języka Polskiego z prośbą o przesłanie potwierdzenia, że imię Basia funkcjonuje w języku polskim.

- Rozumiem, że niektóre formy zdrobniałe zostały już zatwierdzone przez Państwa jak imię „Rita”, „Nina”, „Kuba”, a Basia również jest powszechnie używanym imieniem w odniesieniu do „Barbary”. Mam nadzieję, że otrzymam z żoną od Państwa stosowną zgodę bądź po prostu informację, że jest możliwość nadania imienia Basia – napisał mężczyzna.

Okazuje się, że USC mają prawo odmówić rodzicom.

- Decyzję o wpisaniu imienia do akt podejmuje kierownik USC, natomiast opinia Rady Języka Polskiego ma jedynie charakter doradczy. W opisywanej przez Pana sytuacji USC może odmówić rejestracji imienia Basia, gdyż ma ono charakter zdrobniały – przekazała dr hab. Katarzyna Kłosińska.

Kobiety o tych imionach nie nadają się na żony. Sprawdź zanim się oświadczysz

Friz i Wersow zorganizowali baby shower – znamy imię: