polskie f-16

i

Autor: Mateusz Kotowicz/REPORTER

bezpieczeństwo

Rosyjskie ataki na Ukrainę. Polskie samoloty w powietrzu! "Intensywna aktywność lotnictwa FR"

2024-05-26 7:59

Polskie i sojusznicze statki powietrzne operują w południowo-wschodnim obszarze kraju, co może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu - poinformowało na platformie X Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Jak poinformowało w niedzielę nad ranem Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, dzisiejszej nocy obserwowana jest intensywna aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, związana z uderzeniami rakietowymi wykonywanymi na obiekty znajdujące się między innymi na zachodzie terytorium Ukrainy.

W związku z tym w przestrzeni powietrznej operują polskie i sojusznicze statki powietrzne, co może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodnim obszarze kraju.

Ostatnią aktywność rosyjskiego lotnictwa związaną z uderzeniami na teren zachodniej Ukrainy zanotowano w nocy z 7 na 8 maja br.

Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a DO RSZ na bieżąco monitoruje sytuację - czytamy w komunikacie.

ZOBACZ TEŻ: Tragedia w Meksyku. Zawaliła się scena na wiecu wyborczym

Portal Obronny: Włoskie myśliwce Eurofighter w Malborku