f16

i

Autor: Lukasz Gdak/East News

Wojna w Ukrainie

Rosyjskie drony i rakiety koło polskiej granicy! Wojsko poderwało myśliwce

2024-06-14 7:29

Do 6 rano w piątek, 14 czerwca, operowały przy wschodniej granicy polskie myśliwce. Wojsko podjęło decyzję o poderwaniu maszyn w związku z rosyjskimi atakami rakietowymi oraz dronami na zachodnie rejony Ukrainy. Poinformowało o tym na platformie X Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych (DORSZ).

- Jest to kolejna bardzo pracowita noc dla całego systemu obrony powietrznej w Polsce z uwagi na obserwowaną aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, wykonującej uderzenia z użyciem rakiet manewrujących i bezzałogowych statków powietrznych typu Shahed na obiekty znajdujące się między innymi na zachodzie terytorium Ukrainy - napisało DORSZ.

W związku z zagrożeniem rakietowym w nocy z czwartku na piątek we wszystkich obwodach Ukrainy ogłoszono alarm powietrzny. W czwartek późnym wieczorem Rosjanie przypuścili atak dronami, poinformowano także o starcie rosyjskich bombowców Tu22 M3 i Tu95 MS.

Około godz. 6 rano otrzymaliśmy informację, że polskie myśliwce wróciły na lotniska.

- Informujeny, że ze względu na zmniejszenie poziomu zagrożenia uderzeniami rakietowymi rosyjskiego lotnictwa na obszary graniczące z naszym terytorium, operowanie polskiego i sojuszniczego lotnictwa w naszej przestrzeni powietrznej zostało zakończone, a uruchomione siły i środki powróciły do standardowej działalności operacyjnej - czytamy w komunikacie.

ZOBACZ TEŻ: Ukraina. Rosjanie zaatakowali hipermarket w Charkowie!

Flagi państw Europy. Szybki quiz dla fanów geografii

Pytanie 1 z 10
Którego państwa jest to flaga?
flaga
Ukraina używa tej śmiercionośnej broni! Wołoszański o erze zabójczych dronów! | Wojna wg Wołoszańskiego
Listen on Spreaker.