Rowerzysta z gminy Szczerców miał prawie 4 promile alkoholu i groził policjantom. Odpowie za szereg przewinień

i

Autor: KPP Bełchatów

Rowerzysta z gminy Szczerców miał prawie 4 promile alkoholu i groził policjantom. Odpowie za szereg przewinień

2023-06-15 11:17

Zarzuty dla 38-letniego rowerzysty z gminy Szczerców koło Bełchatowa, który nie dość, że jechał jednośladem mając w organizmie blisko 4 promile alkoholu, to jeszcze obrażał i groził śmiercią policjantom. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 38-letni mieszkaniec gminy Szczerców, który 12 czerwca o godzinie 13.45 w miejscowości Szubienice został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Szczercowie. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierujący pojazdem marki Romet był w stanie upojenia alkoholowego, miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

- Mężczyzna w chwili zatrzymania był agresywny i wulgarny wobec interweniujących policjantów, nie stosował się do wydawanych poleceń. Próbował oddalić się z miejsca kontroli. Groził stróżom prawa między innymi pozbawieniem ich życia. Takim zachowaniem naraził się na dodatkową odpowiedzialność - informują policjanci z KPP w Bełchatowie. 

Agresor szybko trafił do policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz za wywieranie wpływu na czynności urzędowe funkcjonariusza policji za co grozi kara do 3 lat więzienia. Podejrzany musi liczyć się również z odpowiedzialnością za popełnione wykroczenia.

Masz dla nas ciekawy temat? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z twojej okolicy.

Sonda
Co myślisz o pomyśle człowieka, który udał, że nie żyje i przybył na swój pogrzeb?
Chciał ukraść podest dla wózków inwalidzkich. Przyłapały go kamery