Rusza kąpielisko na Patykach. Wydarzenie uświetni niecodzienny konkurs

i

Autor: Gmina Zelów

Rusza kąpielisko na "Patykach" koło Zelowa. Otwarcie sezonu uświetnią niecodzienne zawody

2023-06-20 16:19

Przed nami rozpoczęcie sezonu kąpielowego na „Patykach”. Od 23 czerwca do 3 września w godzinach 10–18 przez 7 dni w tygodniu nad bezpieczeństwem kąpiących się w wyznaczonej strefie zbiornika „Patyki” czuwać będą ratownicy. Oficjalne otwarcie sezonu nastąpi w niedzielę, 25 czerwca. Będzie dużo atrakcji.

To już trzeci sezon na „Patykach” podczas, którego będzie można bezpiecznie korzystać z kąpieli pod okiem ratowników.

Już dziś zapraszam serdecznie do korzystania z tej formy wypoczynku oraz na „Plażówkę”, która odbędzie się 25 czerwca z okazji rozpoczęcia sezonu - mówi burmistrz Zelowa, Tomasz Jachymek.

Podczas „Plażówki” będzie czekać sporo atrakcji m.in. turniej siatkówki plażowej, darmowe dmuchance, animacje i słodkości dla dzieci, a po południu zawody wędkarskie z atrakcjami. Ale bez wątpienia jedną z głównych atrakcji będą mistrzostwa w "Pływaniu na byle czym". 

To impreza wymyślona i zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Pływania. Jest to już 4 edycja tych ze zawodów, odbywająca się w naszym powiecie. Poprzednie 3 edycje odbyły się na ośrodku "Wawrzkowizna". Tym razem zostaną zorganizowane na zbiorniku "Patyki".

- Zadaniem uczestników zawodów jest wykonanie oryginalnej konstrukcji pływającej, zasilaną silą mięśni bądź uroku osobistego oraz przepłyniecie nim zdanego dystansu - wyjaśniają organizatorzy konkursu. 

Niedozwolone są wszelakie silniki spalinowe bądź elektryczne. Jeśli ktoś nie zdąży zbudować pływadła, będzie mógł wziąć udział w wyścigach na dmuchanych materacach. 

Szykuje się przednia zabawa i duża dawka humoru. Start o godzinie 13.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Wprowadzenie opłaty za zrobienie zdjęcia to dobry pomysł?
Chciał się popisać przed policjantami. Rozpoczął się szalony pościg