Rusza remont ulicy Zamoście w Bełchatowie. Będzie wahadło

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Rusza remont ulicy Zamoście w Bełchatowie. Będzie wahadło

2021-04-02 16:03

Tuż po świętach Wielkanocnych rusza remont ulicy Zamoście w Bełchatowie. Mowa o ponad pół kilometrowym odcinku od torów do al. Jana Pawła II. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Już od najbliższego wtorku, 6 kwietnia zostanie tam wprowadzony ruch wahadłowy.

Drogowcy ruszają z przebudową drogi na ulicy Zamoście na odcinku od torów do alei Jana Pawła II. Zakres prac jest spory. Obejmuje rozbudowę pasa drogowego, budowę zjazdów do posesji, a także chodnika po stronie północnej i ścieżki rowerowej po stronie południowej. Do tego przewidziana jest także przebudowa przejazdu kolejowego. Remontowany ponad 600-metrowy odcinek zyska także oświetlenie.

Od wtorku, 6 kwietnia w tym miejscu będzie wprowadzony ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną.

- Koniec inwestycji przewidziany jest na przyszły rok. Chcielibyśmy jednak, aby jej przebudowa zakończyła się wcześniej. Dlatego umówiliśmy się z wykonawcą, że w miarę swoich możliwości, będzie on pracować tak, by ulica Zamoście była gotowa jeszcze w tym roku – tłumaczy Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa. – Inwestycja ta jest wyczekiwana przez mieszkańców. Poprawi się komfort podróżujących w tej okolicy kierowców, ale także rowerzystów. Ścieżka rowerowa, która powstanie od torów do al. Jana Pawła II połączy Zamoście, Wojska Polskiego oraz ale. Jana Pawła II i Wyszyńskiego – podsumowuje wiceprezydent Matyśkiewicz.

Inwestycja będzie kosztować blisko 2 mln zł. Miasto zapłaci połowę, resztę pokryje dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy na twoim osiedlu jest wystarczająca liczb miejsc parkingowych?
Dlaczego szczepionka MMR (na odrę, świnkę i różyczkę) jest podawana małym dzieciom dwukrotnie?