Kioski internetowe znikną z mapy Bełchatowa

i

Autor: rr

Są bezużyteczne i straszą swoim wyglądem. Magistrat w Bełchatowie zlikwiduje kioski internetowe [AUDIO]

2020-10-06 14:24

Ponad 10 lat temu były technologiczną nowinką. Dziś już nikt z nich nie korzysta, a same urządzenia, nagryzione przez ząb czasu, coraz bardziej straszą swoim wyglądem. Mowa o kioskach internetowych, które wciąż znajdują się w centrum Bełchatowa. Miasto podjęło decyzję, że wkrótce znikną z mapy miasta.

W kiosku internetowym można było znaleźć m.in. informacje z życia miasta. Urządzenia funkcjonowały od 2008 roku. Piszemy w czasie przeszłym, bo urządzenia już nie działają. Nikt z nich nie korzysta, więc są zbędne. Ich los jest już przesądzony. 10 urządzeń zostanie zdemontowanych.

- Lata świetności tego urządzenia już dawno minęły. Korzystamy z innych dobrodziejstw internetowych, więc pomysł z kioskami internetowymi się wyczerpał - przyznaje wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

Miasto ma już pomysł, czym je zastąpić

Magistrat w Bełchatowie zapowiada, że zweryfikuje miejsca w których te kioski się znajdują. Do każdego z nich doprowadzona jest zarówno energia jak i sygnał internetowy. Daje to inne możliwości.

- Tam, gdzie będziemy mogli zamontujemy kamery, które poprawią bezpieczeństwo. Jeśli w pobliżu kiosków takie kamery już są, to wystarczy zdemontować urządzenie i zabezpieczyć to miejsce tak, aby nie stwarzało żadnych zagrożeń - dodaje Matyśkiewicz.

Więcej w materiale RADIA ESKA BEŁCHATÓW:

Kioski internetowe znikną z mapy Bełchatowa. Posłuchaj wypowiedzi mieszkańców i władz miasta

Uwaga, koronawirus! Ogarniasz te zasady? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Maseczki obowiązkowo trzeba nosić w sklepach i galeriach handlowych. Prawda czy fałsz?
Policjanci zabezpieczyli 10 kg narkotyków