Samorząd w Bełchatowie otworzył szkoły dla najmłodszych uczniów

i

Autor: Pixabay

Samorząd w Bełchatowie otworzył szkoły dla najmłodszych uczniów [AUDIO]

2020-11-09 16:12

Od poniedziałku najmłodsi uczniowie szkół podstawowych mają lekcje online. Ale nie wszystkie zostały w domach. W Bełchatowie samorząd wyciągnął pomocną rękę do pracujących rodziców i w każdej szkole uruchomił świetlicę z zajęciami opiekuńczymi.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych od dziś też uczą się z domu. Mariola Czechowska, prezydenta Bełchatowa podjęła jednak decyzję, że we wszystkich bełchatowskich szkołach podstawowych oraz w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 9 działać będą świetlice, które prowadzić będą zajęcia opiekuńcze.

Rodzice, którzy nie mają innej możliwości zapewnienia dziecku opieki, powinni zgłosić się do szkoły, w której uczy się ich pociecha. Na stronach internetowych placówek umieszczone zostaną szczegółowe informacje.

Do szkolnych ławek dzieci wrócą najwcześniej na początku grudnia, ale, jak zaznacza premier, data ta może ulec przesunięciu.

W Szkole Podstawowej nr 8 w Bełchatowie pojawiło się dziś 11-cioro dzieci z klas 1-3. Podpatrzyliśmy, jak takie zajęcia opiekuńcze wyglądają.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Na jakich zasadach zorganizowano pracę bełchatowskich podstawówek? Mówi Katarzyna Kaczor, wicedyrektor SP nr 8:
Sonda
Czy Małgorzata Rozenek-Majdan pospieszyła się z marchewką?
Odnaleźli list zakopany ponad 30 lat temu