Seryjni włamywacze zatrzymani. Okradali mieszkania w Bełchatowie

i

Autor: KPP Bełchatów

Seryjni włamywacze zatrzymani. Okradali mieszkania w Bełchatowie

2023-02-14 14:06

Zarzuty i tymczasowy areszt dla trzech seryjnych włamywaczy, którzy okradali mieszkania w Bełchatowie. Okazało się, że to obcokrajowcy. W ręce policji wpadli w Skierniewicach.

Policjanci z wydziału kryminalnego bełchatowskiej komendy pracowali nad sprawami włamań do mieszkań, do których doszło w okresie stycznia bieżącego roku, w różnych miejscach na terenie miasta. W każdym przypadku metoda działania włamywaczy była podobna.

- Amatorzy cudzej własności wykorzystali sytuację, że właścicieli nie było w mieszkaniach. Do wnętrza pomieszczeń dostawali się pokonując drzwi balkonowe. W ich zainteresowaniu był między innymi sprzęt elektroniczny, biżuteria i pieniądze. W międzyczasie okazało się, że do podobnych zdarzeń doszło na terenie innej jednostki ościennej - informują mundurowi z KPP w Bełchatowie. 

W sprawę włamań zaangażowali się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz ze Skierniewic. Finalnie, na podstawie różnych działań prowadzonych w kierunku namierzenia sprawców policjanci wpadli na trop trzech obcokrajowców w wieku 30, 33 i 41 lat.

- Do ich zatrzymania doszło 8 lutego 2023 roku na terenie Skierniewic. W ich aucie kryminalni znaleźli przedmioty służące do przełamywania i pokonywania zabezpieczeń drzwi. Natomiast w wyniku przeszukania miejsca ich zamieszkania policjanci odnaleźli i zabezpieczyli rzeczy mogące pochodzić z przestępstw. Ostatecznie, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, śledczy przedstawili podejrzanym zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem - dodają funkcjonariusze z Bełchatowa. 

Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd aresztował podejrzanych na 3 miesiące.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl.

Sonda
Czy masz obawy w związku z rozwojem sztucznej inteligencji?
W biały dzień ukradli schody. Mieszkańcy myśleli, że to pracownicy z urzędu.