Skauci z Bełchatowa zorganizowali niecodzienną akcję. Pokazali, że mają głowy pełne pomysłów!

i

Autor: RR

Skauci z Bełchatowa zorganizowali niecodzienną akcję. Pokazali, że mają głowy pełne pomysłów! [AUDIO]

2020-12-08 16:38

Są nie tylko pomysłowi i pracowici, ale też przedsiębiorczy. Harcerze i zuchy z Bełchatowa własnoręcznie wykonali ponad pół tysiąca przeróżnych ozdób świątecznych. Dochód z ich sprzedaży chcą przeznaczyć na utrzymanie harcówki. Rękodzieła rozchodzą się jak świeże bułeczki!

Stawiają czoła wszelkim przeciwnościom losu. Skauci z Bełchatowa wzięli się za produkcję ozdób świątecznych. Dochód z ich sprzedaży chcą przeznaczyć na utrzymanie harcówki w MCK "Gwarek" w czasach pandemii.

Wśród rękodzieł są bombki, aniołki, stroiki i wiele innych oryginalnych ozdób. Łącznie wykonali ich ponad pół tysiąca. Wszystkie można zobaczyć i kupić w popularnym "Gwarku" na osiedlu Dolnośląskim. Z akcją ruszyli w poniedziałek, 7 grudnia. Ozdoby wykonane przez skautów z Bełchatowa już rozchodzą się jak świeże bułeczki. Kupują je zarówno młodsi jak i starsi.

- Robią duże wrażenie, ja bym takich na pewno nie zrobiła - mówi jedna z bełchatowianek, która odwiedziła stoisko z rękodziełami stworzonymi przez bełchatowskich skautów. - Mają nie tylko talent dekoratorski, ale i menedżerski - dodaje.

Trudno się z tą opinią nie zgodzić. W domach wielu bełchatowian pojawią się wyjątkowe ozdoby, a skauci podreperują swój budżet.

- Myślę, że to jest dobry sposób na to, żeby nie uszczuplając - że tak powiem - kont rodziców, pomóc po prostu naszych drużynom - podkreśla drużynowa Patrycja Kocyła, koordynatorka akcji

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Skauci z Bełchatowa wykonali wyjątkowe ozdoby świąteczne. Posłuchaj, co mówią o swojej akcji:

Ozdoby świąteczne czekają w harcówce w bełchatowskim "Gwarku". Można je nabyć od poniedziałku do piątku w godz. 16-19.

QUIZ. Tablica Mendelejewa nie ma przed tobą żadnych tajemnic? Sprawdźmy to!

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę: Magnez to...
Weź karteczkę i zrób komuś prezent! Choinka pełna życzeń stanęła na katowickim rynku