Śmiertelny wypadek na DK 74. Nie żyje 22-letni kierowca

i

Autor: KPP Bełchatów

Śmiertelny wypadek na DK 74. Nie żyje 22-letni kierowca

2024-07-01 12:39

Dziś nad ranem w miejscowości Mierzynów w gminie Rusiec doszło do śmiertelnego wypadku. Na miejscu zginął 22-letni kierowca bmw, który wjechał wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę. W tym roku to już 6 wypadek ze skutkiem śmiertelnym na drogach powiatu bełchatowskiego.

Bełchatowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie wyjaśniają okoliczności śmiertelnego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło 1 lipca po godzinie 4.00, na drodze krajowej DK 74 w miejscowości Mierzynów, na terenie gminy Rusiec, w powiecie bełchatowskim.

- Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW, 22-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, nie zastosował się do znaku STOP i wjechał wprost pod prawidłowo jadącą ciężarówkę, kierowaną przez 43-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego. W wyniku zderzenia pojazdów, na skutek odniesionych obrażeń, śmierć na miejscu poniósł kierowca bmw - informuje Iwona Kaszewska, rzecznik KPP w Bełchatowie.

Na miejscu wypadku pracowały służby ratunkowe. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów i zabezpieczyli ślady związane z wypadkiem.

- Apelujemy o ostrożność za kierownicą, bezpieczną jazdę, stosowanie się do znaków i przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze - dodaje Iwona Kaszewska.