Bełchatowian tak świętował zakup auta, że po pijanemu rozbił je o drzewo. 32-latek miał ponad 2 promile

i

Autor: KPP Bełchatów

Bełchatowian tak świętował zakup auta, że po pijanemu rozbił je o drzewo. 32-latek miał ponad 2 promile

2022-07-15 12:30

Do 5 lat więzienia grozi 32-letniemu mieszkańcowi Bełchatowa, który po pijanemu i z trzema zakazami wjechał w drzewo. Tuż po zatrzymaniu okazało się, że lista jego grzechów jest dłuższa. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem.

11 lipca o godz. 17:30 dyżurny bełchatowskiej policji skierował patrol ruchu drogowego do miejscowości Słok. Zgłoszenie dotyczyło auta marki Audi, które stało na łuku drogi. Na miejscu okazało się, że przód pojazdu jest uszkodzony w wyniku uderzenia w drzewo, a auto stoi na jezdni i utrudnia ruch. Kierującego nie było przy audi.

- Policjanci dotarli do właściciela pojazdu. Okazało się, że sprzedał on auto 32-letniemu bełchatowianinowi. Funkcjonariusze niezwłocznie złożyli wizytę nowemu właścicielowi. Był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Twierdził że stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna ma trzy czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, jest również osobą poszukiwaną przez miejscowa prokuraturę - relacjonują mundurowi z bełchatowskiej jednostki. 

32-letni mężczyzna został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i w czasie obowiązującego zakazu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem.

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy zachowanie kierowców ciężarówek jest Twoim zdaniem niebezpiecznie?
Samochód stoczył się ze skarpy do zalewu. Akcja nurków pod Jaworem