SOR w bełchatowie po remoncie

i

Autor: RR

SOR w Bełchatowie już po gruntownym remoncie. Kiedy otworzy drzwi dla pacjentów?

2020-11-20 17:32

Bardziej przyjazny, estetyczny, a przede wszystkim spełniający wszelkie niezbędne normy. Zakończył się remont Szpitalnego Oddziału Remontowego w lecznicy w Bełchatowie. W pierwszej połowie grudnia ma wrócić do pracy w swojej pierwotnej lokalizacji. Obecnie trwają tam niezbędne formalności, czyli odbiory techniczne.

Remont SOR-u w Szpitalu Wojewódzkim Jana Pawła II ruszył ponad pół roku temu. Na czas prac remontowo-adaptacyjnych oddział przeniesiono w miejsce chirurgii dziecięcej. Nie było to rozwiązanie idealne, ale jedyne z możliwych. Po kilku miesiącach tymczasowego rozwiązania jeszcze w tym roku personel SOR-u, a więc i pacjenci będą przyjmowani w pierwotnej lokalizacji, od strony podjazdu dla karetek.

Remont kosztował ponad 3 miliony 200 tysięcy złotych, lwią część tego budżetu stanowią środki unijne. Jak podkreśla Sławomir Dobrzelak, kierownik sekcji inwestycji i sprzętu medycznego w bełchatowskim szpitalu, prace na SOR-ze to przede wszystkim modernizacja oddziału do wymogów i przepisów obowiązujących na oddziałach ratunkowych.

Bełchatowski oddział został poddany gruntownym przeróbkom w zakresie rozmieszczenia i układu sal i gabinetów. Remont wnętrza oddziału był też niezbędny pod względem ścian i podłóg - dotychczasowe okładziny również nie odpowiadały teraźniejszym normom. Odnowiony oddział ma być bardziej przyjazny, zarówno pod względem estetyki, ale przede wszystkim funkcjonalności.

W momencie ponownej przeprowadzki SOR-u na jego dotychczasowe miejsce do swojej lokalizacji wróci również oddział dziecięcej chirurgii. Jak zapowiada Sławomir Dobrzelak ze szpitala, w tej chwili zmodernizowany oddział jest już na etapie niezbędnych odbiorów – kominiarskich, elektrycznych, sanitarnych. Te mogą potrwać przez najbliższe dwa tygodnie, później długo wyczekiwana przeprowadzka. Dobrzelak podkreśla, że w połowie grudnia odnowiony SOR może zacząć przyjmować w swojej pierwotnej lokalizacji.

QUIZ. Popularne skróty. Niby znasz je wszystkie, ale czy wiesz, jak je poprawnie rozwinąć?

Pytanie 1 z 15
Co oznacza skrót GIF?
Poważnie przegiął z szybkością! Pędził BMW ponad 200 km/h