Straszne odkrycie na osiedlu Olsztyńskim w Bełchatowie. W pustostanie znaleziono zwłoki mężczyzny

i

Autor: RR

Straszne odkrycie na osiedlu Olsztyńskim w Bełchatowie. W pustostanie znaleziono zwłoki mężczyzny

2024-06-13 14:25

Znaleziono zwłoki mężczyzny w pustostanie przy ulicy Olsztyńskiej w Bełchatowie. Dorosłych zaalarmowały bawiące się w pobliżu dzieci. Na miejscu najpierw pojawili się strażnicy miejscy, a następnie policjanci.

Do makabrycznego odkrycia na osiedlu Olsztyńskim doszło w środowy wieczór. Straż Miejską zawiadomił jeden z okolicznych mieszkańców, którego zaalarmowały bawiące się w pobliżu pustostanu dzieci. 

Około 20.00 w środę, 12 czerwca otrzymaliśmy telefoniczne informację od mieszkańca osiedla Olsztyńskiego, że bawiące się dzieci w okolicach pustostanu prawdopodobnie zauważyły coś, co je zaniepokoiło. Natychmiast na ulicę Olsztyńską 3a skierowaliśmy partol - mówi Piotr Barasiński, komendant Straży Miejskiej w Bełchatowie.

Przypuszczenia potwierdziły się, we wnętrzu opuszczonego domu ujawniono zwłoki mężczyzny. 

- Po pierwszym oglądzie przez strażników wyniknęło, że denat był w stanie zaawansowanego rozkładu. Wiele może wskazywać na to, że zwłoki mogłyby być tam już od kilku dni, nawet trzech-czterech - dodaje Barasiński.

Policja z Bełchatowa potwierdza, że doszło do ujawnienia zwłok mężczyzny i dodaje, że ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań w prosektorium. 

- Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowa, policjanci wykonali wszelkie czynności związane z oględzinami zdarzenia. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Przy zwłokach znaleziono dokument tożsamości. Wiemy, że to 39 - latek - podaje nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy KPP Bełchatów.

Przyczynę śmierci wykaże sekcja zwłok. 

Niewykluczone, że zmarłym może być osoba, która była poszukiwana przez organy ścigania.

Sonda
Czy Polska powinna przywrócić zasadniczą służbę wojskową?
3-latka zadławiła się lizakiem. Matka z córką na rękach błagała o pomoc. Dramat w Augustowie