Strażacy z Łódzkiego rywalizowali w Bełchatowie. Pokazali szybkość i sprawność [AUDIO]

i

Autor: RR

Strażacy z Łódzkiego rywalizowali w Bełchatowie. Pokazali szybkość i sprawność [AUDIO]

2022-09-28 15:22

Na co dzień walczą z pożarami, ale tym razem walczyli na bieżni. Ponad 200 strażaków wzięło dziś udział w Bełchatowie w dorocznych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce. Rywalizowali w kilku konkurencjach. Nie mogło też zabraknąć naszego złotego olimpijczyka z Soczi – Zbigniewa Bródki z jednostki w Łowiczu.

W środę, 28 września na terenie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie (ul. Czaplinecka 96) odbyły się XXII Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce. Zawodnicy rywalizowali w 5 konkurencjach: bieg na 100 m, skok w dal, pchnięcie kulą, bieg na 1000 m i sztafeta 4 x 100 m. W zawodach wystartowało ponad 200 strażaków z PSP w Łódzkiem. 

- Niektórzy zawodnicy traktują to bardzo serio, zwłaszcza ci "topowi", którzy walczą o medale. Ale też ważna jest integracja tych strażaków, którzy co roku mają okazję spotkać się na takich zawodach - mówi Jędrzej Pawlak, rzecznik łódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. 

Nie mogło też zabraknąć strażaka, który stał się legendą – mowa o Zbigniewie Bródce, czyli złotym olimpijczyku z Soczi, który na co dzień służy w jednostce w Łowiczu. Na zawodach w Bełchatowie wystartował w biegu na 1000 m.

- Myślę, że osiągnąłem bardzo dobry czas, choć do pełni formy daleko, bo aktualnie jestem w roztrenowaniu po igrzyskach w Pekinie. Takie zawody to dla mnie zabawa, choć jeśli chodzi o służbę, to motywacja do tego, aby być sprawnym jako strażak. Kondycja fizyczna odgrywa tutaj bardzo ważną rolę - przyznaje Zbigniew Bródka. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów: 

Wojewódzkie mistrzostwa strażaków w lekkoatletyce. Posłuchaj wypowiedzi zawodników

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy profesjonalny sportowiec może palić papierosy?
Koncerty 2023 - te gwiazdy przyjadą do Polski i dadzą niezapomniane show!