Zelów: Ruszył nowy projekt z udziałem dzieci i młodzieży. Ratownicy są zachwyceni [AUDIO]

i

Autor: RR

Zelów: Ruszył nowy projekt z udziałem dzieci i młodzieży. Ratownicy są zachwyceni [AUDIO]

2022-09-28 6:47

Uczą dzieci podstaw pierwszej pomocy przez zabawę. W gminie Zelów ruszył projekt „Pierwsza pomoc - bezpieczeństwo w podróży”. W zajęciach weźmie udział łącznie 1800 dzieci i młodzieży. Pierwsi z nich mają już takie zajęcia za sobą.

Ratownicy medyczni zajrzą w tej gminie do każdego przedszkola i szkoły, aby pokazać podstawy pierwszej pomocy. W gminie Zelów ruszył projekt „Pierwsza pomoc - bezpieczeństwo w podróży” realizowany przez Fundację Mały Marzyciel.

Celem projektu jest objęcie wszystkich publicznych i niepublicznych szkół i przedszkoli znajdujących się na terenie gminy Zelów kursem z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzą ratownicy z Centrum Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w Bełchatowie.

- Jeśli od najmłodszych lat nauczymy prawidłowych bodźców i prawidłowych zachowań, zdecydowanie zaprocentuje to w przyszłości - mówi Amadeusz Walczykowski z Fundacji Mały Marzyciel.  

Projekt obejmie około 1800 dzieci i młodzieży. Ma być realizowany do końca tego roku. Pierwsze zajęcia odbyły się w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Zelowie. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Zajęcia z pierwszej pomocy w zelowskim przedszkolu. Posłuchaj wypowiedzi dzieci i pomysłodawców projektu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?
12-LETNI nożownik zaatakował nastolatków