Symboliczny szpadel wbity! Budowa nowego gmachu sądu w Bełchatowie oficjalnie rozpoczęta [AUDIO]

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Symboliczny szpadel wbity! Budowa nowego gmachu sądu w Bełchatowie oficjalnie rozpoczęta [AUDIO]

2022-11-28 15:55

Ważna chwila dla sądownictwa w Bełchatowie. Oficjalnie rozpoczęto budowę nowego budynku Sądu Rejonowego w Bełchatowie. Dziś przy ulicy Pabianickiej nastąpiło symboliczne wbicie łopaty przez inwestora oraz szefa bełchatowskiej placówki. Inwestycja ma być gotowa w pierwszym półroczu 2025 roku.

W poniedziałek, 28 listopada, symbolicznie wbito pierwszy szpadel na terenie budowy nowego gmachu bełchatowskiego Sądu Rejonowego, który powstaje przy ulicy Pabianickiej. 

Inwestycja będzie kosztować Sąd Apelacyjny w Łodzi, który jest głównym inwestorem, ponad 55 mln zł. Zgodnie z umową nowy gmach sądu powinien być gotowy w pierwszym półroczu 2025 roku.

Będzie mieć cztery kondygnacje. Główne wejście będzie od strony ul. Pabianickiej, a w jego pobliżu wybudowany zostanie parking dla interesantów. Sale rozpraw wydziałów: Cywilnego, Karnego, Rodzinnego i nieletnich, Pracy oraz Ksiąg Wieczystych znajdą się na dwóch pierwszych kondygnacjach. W budynku swoją siedzibę będzie mieć także ośrodek kuratorski, znajdą się w nim także dodatkowe pomieszczenia archiwów.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Wbili szpadel pod budowę nowej siedziby sądu w Bełchatowie. Posłuchaj wypowiedzi uczestników spotkania

Stara siedziba, przy ulicy Okrzei, ma być zaadaptowana na budynek mieszkalny.

- Po zakończeniu budowy oraz przeprowadzce sądu rejonowego do nowej siedziby, będziemy mogli ruszyć z adaptacją obecnego gmachu przy ul. Okrzei na budynek mieszkalny, co przewiduje porozumienie, jakie prezydent Mariola Czechowska zawarła w 2017 roku z prezesem bełchatowskiego sądu oraz reprezentującym Skarb Państwa starostą bełchatowskim. Zgodnie z nim magistrat przekazał na rzecz sądu działki przy ul. Pabianickiej, a w zamian obecny budynek sądu przy ul. Okrzei przejdzie na własność miasta – tłumaczy wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Płaca minimalna 2023 w Polsce. Czy powinna być wyższa?
Kobieta straciła 40 tysięcy złotych