Systematycznie kradł paliwo z ciężarówek. 69-letniej złodziej wpadł na terenie Bełchatowa

i

Autor: KPP Bełchatów

Systematycznie kradł paliwo z ciężarówek. 69-letniej złodziej wpadł na terenie Bełchatowa

2024-06-26 14:33

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem, który na gorącym uczynku został ujęty przez pokrzywdzonych. Podejrzany 69-latek, notowany wcześniej za podobne przestępstwa, kilkakrotnie kradł paliwo z baków pojazdów ciężarowych. Usłyszał już zarzuty dotyczące m.in. kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat więzienia.

22 czerwca o północy dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia sprawcy kradzieży z włamaniem. Zdarzenie miało miejsce na terenie jednej z firm transportowych w Bełchatowie. Policjanci z Wydziału Prewencji na miejscu zastali zgłaszających, którzy przekazali mundurowym ujętego mężczyznę. Okazał się nim 69-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego.

- W rozmowie z interweniującymi obywatelami mundurowi ustalili, że w ostatnim czasie właściciel firmy transportowej miał problem z kradzieżą paliwa z pojazdów ciężarowych. Sprawca po pokonaniu zabezpieczeń baków ukradł z nich kilkaset litrów paliwa. Zaniepokojony taką sytuacją pokrzywdzony, w nocy 22 czerwca, postanowił wspólnie ze znajomym skontrolować co dzieje się na terenie, gdzie zaparkowane były jego pojazdy. Sprawdzając to miejsce, przy ogrodzeniu, zauważyli mężczyznę. Miał on założoną kominiarkę i próbował przejść przez ogrodzenie. Natychmiast interweniowali. Ujęli podejrzewanego i wezwali na miejsce patrol policji. Mundurowi przeszukując jego kieszenie, znaleźli klucze od seata. Zatrzymany wszystkiemu zaprzeczał. W rozmowie z policjantami tłumaczył, że w tym miejscu znalazł się dlatego, ponieważ uciekał przed młodzieżą. Wkrótce policjanci znaleźli zaparkowany w pobliżu samochód osobowy marki Seat Toledo. Do auta przypięta była przyczepka, na której znajdowało się kilkanaście kanistrów - informuje Iwona Kaszewska z bełchatowskiej policji.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Okazało się, że tomaszowianin był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przestawili amatorowi cudzego mienia zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem, przestępstw, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawca działał w warunkach recydywy, co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary.

Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Jak oceniasz Wojska Obrony Terytorialnej?
Polacy wrócili z nieudanego Euro 2024. Kibice gorąco przywitali ich na lotnisku