Szczerców: Był poszukiwany przez policję. Wpadł za kradzież roweru spod sklepu

i

Autor: KPP Bełchatów

Szczerców: Był poszukiwany przez policję. Wpadł za kradzież roweru spod sklepu

2022-09-29 16:30

Poszukiwany przez policję mężczyzna wpadł po tym, jak połasił się na pozostawiony pod sklepem rower z zakupami. Do kradzieży doszło w Szczercowie. 61-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego trafił prosto do aresztu.

27 września do Posterunku Policji w Szczercowie zgłosiła się jedna z mieszkanek, której sprzed budynku ośrodka zdrowia skradziono rower oraz pakunki z zakupami. Kobieta wyceniła wartość utraconych rzeczy na 520 złotych. W celu odtworzenia przebiegu zdarzenia szczercowscy policjanci przejrzeli miejscowy monitoring, który uwiecznił moment kradzieży przez mężczyznę w średnim wieku.

- Jego wizerunek skojarzył się pracującemu nad sprawą policjantowi z jednym z mieszkańców powiatu, którego poznał wcześniej w relacjach służbowych. Podjęty trop okazał się słuszny, gdyż w miejscu zamieszkania domniemanego złodzieja policjanci odnaleźli utracone mienie. Mężczyzna przyznał się do kradzieży, za co grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia - informują policjanci z KPP w Bełchatowie. 

Ponadto okazało się, że 61-latek jest poszukiwany do odbycia kary półrocznego pozbawienia wolności, w związku z czym został zatrzymany, a następnie doprowadzony do aresztu.

Masz dla nas ciekawy temat? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy twoim zdaniem, nowe przepisy wpłyną na bezpieczeństwo na drogach?
Policjanci szukali go przez miesiąc, a on maszerował 200 km w rodzinne strony