Szereg atrakcji w bibliotece w Bełchatowie. Trwa święto bibliotekarzy!

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Szereg atrakcji w bibliotece w Bełchatowie. Trwa święto bibliotekarzy!

2021-05-10 18:08

"Znajdziesz mnie w bibliotece" - pod takim hasłem ruszył ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Do akcji włączyła się też największa książnica w Bełchatowie, która przygotowała szereg atrakcji. Jakich? sprawdź!

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje program promocji czytelnictwa Tydzień Bibliotek. Jak czytamy na stronie SBP hasło jego tegorocznej odsłony, „Znajdziesz mnie w bibliotece”, pozwala myśleć o bibliotece jako miejscu, w którym wszystko zależy od czytelnika oraz miejscu, w którym czeka najlepszy przyjaciel – książka. Atrakcje, jakie w ramach Tygodnia Bibliotek przygotowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie, udowadniają, że tak właśnie jest.

Od 10 do 14 maja wszyscy kochający czytać mają okazję kupienia interesujących woluminów dla dzieci, dorosłych czy popularnonaukowych zaledwie za ułamek ich wartości. Wystarczy udać się na Kiermasz Książek Przeczytanych. Dodatkowo w trakcie poszukiwania interesujących książek, czytelnicy mogą zwiedzić specjalną wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II. Pracownicy książnicy zadbali także o najmłodszych czytelników. „Jaś czytalski w bibliotece” to wydarzenie online, w ramach którego we wtorek, 11 maja, bibliotekarze będą czytać dzieciom na kanale Youtube placówki.

Na tym nie koniec atrakcji związanych z Tygodniem Bibliotek. W piątek, 14 maja, ogłoszone bowiem zostaną wyniki kilku konkursów – „Książka – obiekt artystyczny”, „Między rajem a węglem” oraz „Pożeracz książek – najaktywniejszy czytelnik 2020 roku”.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Powrót do szkół 17 maja 2021 - czy to dobra decyzja?
Śmieci zalewają Warszawę