Szukały jej sądy i prokuratury. 23-laka wpadła podczas kontroli. KŁAMCZUCHA była pijana jak bela!

i

Autor: KPP Bełchatów Szukały jej sądy i prokuratury. 23-laka wpadła podczas kontroli. KŁAMCZUCHA była pijana jak bela!

Szukały jej sądy i prokuratury w całym kraju. Wpadła w ręce policji z Bełchatowa. 23-latka jechała na "podwójnym gazie"

2021-02-10 14:58

Stróże prawa z KPP w Bełchatowie zatrzymali kobietę, która po pijanemu prowadziła samochód. Jak się okazało, 23-latka miała na sumieniu wiele innych grzechów. Była poszukiwana przez sądy i prokuratury na terenie całej Polski, m.in. do odbycia kary wolności. Mieszkanka Pabianic trafiła już do więzienia.

Do zatrzymania kobiety doszło w nocy z 6 na 7 lutego w Drużbicach w powiecie bełchatowskim. Wcześniej mundurowi otrzymali informację o nietrzeźwym kierowcy czerwonej osobówki. Badanie alkomatem rozwiało wszelkie wątpliwości.

- Badanie wykazało, że kierująca miała blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Pod działaniem alkoholu było również dwóch pasażerów. W czasie legitymowania kierująca avensis podawała fałszywe dane osobowe, kilkakrotnie zmieniając wersję co do swojej tożsamości. Takim zachowaniem naraziła się na dodatkową odpowiedzialność - mówią funkcjonariusze z bełchatowskiej komendy.

Szybko wyszło na jaw, dlaczego kobieta kłamała. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że wobec 23-latki istnieje dziesięć podstaw poszukiwawczych.

- Była poszukiwana zarówno do odbycia kary pozbawienia wolności jak i w celu ustalenia miejsca pobytu. Podstawy te wydały sądy oraz prokuratury na terenie kraju. Była podejrzana o przestępstwa przeciwko mieniu i narkotykowe - dodają policjanci.

23-latka po wytrzeźwieniu w policyjnej celi usłyszała zarzuty. Tym razem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za kierowanie autem bez uprawnień oraz za umyślne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza policji co do swojej tożsamości.

Mieszkanka Pabianic, przebywająca ostatnio na terenie gminy Zelów, trafiła już za więzienne kraty, gdzie najbliższy czas spędzi odbywając karę pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy kupiłbyś pączka za 11 złotych?
Kierowca Audi gnał na złamanie karku! Po drodze ekspresowej leciał ponad 200 km/h