Ta nauka nie pójdzie w las. Dzięki dzieciom z Bełchatowa ptaki otrzymały kilkadziesiąt nowych domków [AUDIO]

i

Autor: RR

Ta nauka nie pójdzie w las. Dzięki dzieciom z Bełchatowa ptaki otrzymały kilkadziesiąt nowych domków [AUDIO]

2024-03-05 15:19

Dorośli i dzieci z Bełchatowa połączyli siły w słusznym celu. Najpierw uczniowie z bełchatowskich szkół złożyli 50 budek lęgowych, a następnie ekipa z miejscowej grupy offroadowej zawiesiła je na drzewach. Oczywiście pod czujnym okiem leśników.

Ta nauka z pewnością nie pójdzie w las. Blisko 50 nowych budek lęgowych pojawiło się w lasach pod Bełchatowem. Domki dla ptaków własnymi rękami złożyły dzieci z dwóch miejscowych szkół. Całą akcję zorganizowała grupa offroadowa WYR 4 na 4 z Bełchatowa, która zaangażowała kilkudziesięciu uczniów.

- Oni wykonali najgorszą robotę, że tak powiem, bo to po ich stronie było skręcanie tych budek. A my je teraz wieszamy - powiedział pomysłodawca akcji Sylwester Witczak z WYR 4x4. 

Dzieci mówiły zgodnie, że połączyły przyjemne z pożytecznym, a ze skręcania budek czerpały wiele przyjemności. 

- Było warto, bo w tych domkach będą mogły zamieszkać ptaki - dodała jedna z uczestniczek akcji.  W domkach stworzonych przez dzieci i młodzież z Bełchatowa zamieszkają między innymi sikorki bogatki i wróble.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Akcja wieszania budek lęgowych. Posłuchaj wypowiedzi uczestników

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Lubisz serial "Przyjaciele"?
LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle