Takich rzemieślników ze świecą szukać. 90-letni szewc z Bełchatowa wciąż w formie!

i

Autor: RR

Takich rzemieślników ze świecą szukać. 90-letni szewc z Bełchatowa wciąż w formie! [AUDIO]

2021-03-11 17:47

Ma 90 lat i wciąż daje butom drugie życie. Mowa o Józefie Nowaku z Bełchatowa, jednym z najstarszych szewców i cholewkarzy w Polsce. Pan Józef właśnie świętuje jubileusz 70-lecia pracy w zawodzie.

Wśród zasłużonych rzemieślników w Bełchatowie jest prawdziwą perłą w koronie. O kim mowa? O Józefie Nowaku, który właśnie obchodzi 70-lecie pracy w zawodzie cholewkarza-szewca. Buty zaczął naprawiać w czasach stalinizmu i robi to do tej pory.

- Nie myślałem, że tej 70-tki doczekam. To było moje pragnienie - podkreśla pan Józef. W imieniu prezydent Marioli Czechowskiej gratulacje z okazji jubileuszu mistrzowi złożył wiceprezydent Łukasz Politański.

Zaangażowania i podejścia do pracy mógłby mu pozazdrościć niejeden młodzieniec! Pomimo 90-lat na karku wciąż w dobrej formie, a dawanie butom drugiego życia niezmiennie sprawia mu dużo satysfakcji. Zapewnia, że nie ma buta, którego nie jest w stanie naprawić, a jego przepisem na długowieczność jest praca.

Co daje mu w tej pracy najwięcej zadowolenia? Jak sobie radzi w czasie pandemii? Kiedy planuje zamknąć zakład?

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Posłuchaj rozmowy z Józefem Nowakiem, 90-letnim szewcem z Bełchatowa

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy składka zdrowotna powinna zostać zwiększona?
Szczyt głupoty: Kierowca cofał na trasie S8, by ominąć korek!