Ten gadżet może uratować życie. Bezpłatne opaski bezpieczeństwa dla seniorów z Bełchatowa

i

Autor: Pixabay

Ten gadżet może uratować życie. Bezpłatne opaski bezpieczeństwa dla seniorów z Bełchatowa

2022-02-11 16:03

Darmowe opaski bezpieczeństwa czekają na bełchatowskich seniorów. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z gotową do interwencji centralą. Projekt skierowany jest do osób samotnych po 65. roku życia. Wystarczy zgłosić się do 16 lutego do MOPS-u w Bełchatowie.

Darmowe opaski można otrzymać w ramach nowego programu Korpus Wsparcia Seniorów na 2022 rok do którego przystąpił też Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Projekt skierowany jest do seniorów w wieku 65 lat i starszych. Opaski będą wyposażone w co najmniej trzy z następujących funkcji:

⇒ przycisk bezpieczeństwa - sygnał SOS,

⇒ detektor upadku,

⇒ czujnik zdjęcia opaski,

⇒ lokalizator GPS,

⇒ funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami,

⇒ funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja).

Chodzi o zapewnienie wsparcia seniorom, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia. 

Opaska bezpieczeństwa będzie połączona z usługą operatora pomocy. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia, wystarczy wcisnąć guzik alarmowego, znajdującego się na opasce, co umożliwi połączenie się z centralą. Po odebraniu zgłoszenia dyspozytor, czyli ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka, podejmie decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji, dyspozytor może zapewnić wsparcie emocjonalne przez telefon, poprosić o interwencję rodzinę seniora, pracownika ośrodka pomocy społecznej lub wezwać służby ratunkowe.

Obecnie pracownicy MOPS-u sprawdzają, ile opasek będzie potrzebnych dla bełchatowskich seniorów. Osoby zainteresowane udziałem w programie mogą zgłaszać taką chęć do środy, 16 lutego. Wystarczy zadzwonić pod nr 518 756 539 lub 44 635 28 79.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy zdarzyła Ci się sytuacja, że Twój bliski nie akceptował Twoich wyborów?
Za ten manewr musi zapłacić 2 tys. zł. Zobacz, co zrobił!