TIR-y z żywnością znów przyjadą do Bełchatowa. Kto może skorzystać z bezpłatnej pomocy?

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

TIR-y z żywnością znów przyjadą do Bełchatowa. Kto może skorzystać z bezpłatnej pomocy?

2021-02-15 15:35

Już wkrótce tony żywności trafią do potrzebujących bełchatowian. W marcu dotrze tutaj transport z produktami spożywczymi w ramach współpracy z łódzkim Bankiem Żywności. Jakie kryterium trzeba spełnić, aby skorzystać z tego wsparcia? Sprawdź!

Pomoc żywnościową mogą otrzymać bełchatowianie, których miesięczny dochód nie przekracza 1 542,20 zł w przypadku osób samotnie gospodarujących lub 1 161,60 zł dla rodzin. Trzeba też w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej złożyć stosowne oświadczenia – na to czas jest do 5 marca. Wypełnione dokumenty można przekazać pracownikowi socjalnemu lub wrzucić do skrzynki podawczej znajdującej się przy wejściu do budynku MOPS-u – zarówno przy ul. Staszica 18 jaki ul. Dąbrowskiego 2. Wzory oświadczeń dostępne są na stronie internetowej placówki.

Każdy, kto zostanie tą pomocą objęty, bezpłatnie otrzyma ponad 40 kilogramów różnych produktów spożywczych. Wśród nich m.in. cukier, artykuły mięsne, warzywne i mleczne.

Są to produkty pierwszej potrzeby, głównie takie, które można przechowywać nieco dłużej – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w bełchatowskim magistracie.

Pierwsze trzy transporty z łódzkiego Banku Żywności zaplanowane są na drugą połowę marca, kolejne na czerwiec.

W ubiegłym roku z tego rodzaju wsparcia skorzystało ponad 2,5 tys. mieszkańców Bełchatowa.

- Liczymy, że w tym roku liczba ta będzie na podobnym poziomie – dodaje Iwona Nowak.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy masz już dość zimy?
Świnoujście: Hipnotyzujący Bałtyk w zimowej odsłonie