To najbardziej punktualna linia lotnicza w Europie. Będziesz zaskoczony

i

Autor: pixabay

Podróże

To najbardziej punktualna linia lotnicza w Europie. Będziesz zaskoczony

2023-08-02 12:26

Loty przesiadkowe cieszą się coraz większą popularnością ze względu na niższe ceny. Decydując się jednak na taki lot, trzeba polegać na punktualności linii lotniczych. Platforma Cirium po raz kolejny przygotowała zestawienie najbardziej punktualnych przewoźników w Europie. Polskie Linii Lotnicze LOT mają się czym pochwalić.

Najbardziej punktualna linia lotnicza w Europie

Punktualność to jedno z najważniejszych kryteriów przy wyborze linii lotniczych, zwłaszcza jeśli decydujemy się na lot z przesiadkami. Cirium po raz kolejny przygotowało zestawienie najbardziej punktualnych przewoźników w Europie w pierwszym półroczu 2023 roku, a pierwsze miejsce przypadło Polskim Liniom Lotniczym LOT.

Nasz narodowy przewoźnik wyprzedził w tej kategorii m.in. Austrian Airlines czy Iberię, osiągając ponad 87 proc. wskaźnik punktualności na 46,5 tys. zrealizowanych lotów. Drugie miejsce przypadło narodowemu przewoźnikowi Austrii, który może pochwalić się 86 proc. punktualnością na 52 tys. lotów. Trzecie miejsce zajęła Iberia z wynikiem 85,42 proc. na 82 tys. operacji. 

LOT wyprzedza wszystkich europejskich przewoźników

LOT zajął także pierwsze miejsce wśród europejskich przewoźników pod względem punktualności w czerwcu 2023 roku. Wskaźnik punktualności wyniósł 82,72 proc. na 8582 lotów, dzięki czemu polskie linie narodowe wyprzedziły m.in. niemiecką Lufthansę. 

To 20 najsłynniejszych postaci historycznych. Rozpoznasz wszystkie?

Pytanie 1 z 20
Na początek coś łatwego. To jeden z naszych wieszczów narodowych. Kim jest mężczyzna przedstawiony na rycinie?
Znane postaci historyczne
Otwarcie lotniska w Radomiu