Na sygnale

Tragiczny wypadek pod Bełchatowem. Kierowca osobówki zginął, ciężarówka spłonęła

2024-05-23 9:35

Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło w czwartek rano (23 maja) w miejscowości Nowy Świat pod Bełchatowem. Ok. godz. 7.20 na obwodnicy Bełchatowa osobowa skoda zderzyła się czołowo z ciągnikiem siodłowym. Droga krajowa nr 74 została zablokowana w obu kierunkach.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek (23 maja) ok. godz. 7.20 na obwodnicy Bełchatowa w rejonie miejscowości Nowy Świat. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca skody zderzył się czołowo z ciągnikiem siodłowym do przewozu kruszywa. Mężczyzna prowadzący skodę zginał na miejscu. Na skutej wypadku doszło do pożaru ciągnika siodłowego - auto doszczętnie spłonęło.

Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Droga krajowa nr 74 w miejscu wypadku została zablokowana w obu kierunkach. Według policji utrudnienia potrwają co najmniej do godz. 12. Być może wtedy uda się uruchomić co najmniej ruch wahadłowy.

Policjanci kierują samochody na stary przebieg dk 74 przez miasto. Zamknięty odcinek można ominąć jadąc od Wielunia drogą S8 do węzła Rzgów, a później na południe drogą krajową nr 12 albo autostradą A1 do Piotrkowa.

Wszedł prosto pod rozpędzone auto i zrobił fikołka. To nagranie z monitoringu mówi wszystko