Na sygnale

Tragiczny wypadek w Szczercowie. Kobieta zginęła w zderzeniu busa z ciężarówką

2024-02-07 10:16

Jedna osoba zginęła, a kolejna została ranna w wypadku, do którego doszło w środę rano (7 lutego) w Szczercowie w powiecie bełchatowskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca busa nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi ciężarowemu.

Do tragicznego wypadku doszło w środę (7 lutego) ok. godz. 7.30 w Szczercowie w powiecie bełchatowskim. Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 z drogą wojewódzką nr 480 (na trasie pomiędzy Bełchatowem a Wieluniem) samochód ciężarowy zderzył się z busem.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący od strony Widawy bus nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu od strony Bełchatowa pojazdowi ciężarowemu - poinformowała Marta Płomińska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Pasażerka busa zginęła na miejscu, a kierowca tego pojazdu został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Droga krajowa nr 74 w miejscu wypadku jest zablokowana w obu kierunkach. Policja kieruje ruch objazdem drogami lokalnymi przez Szczerców i drogę wojewódzką nr 483.

Szokujące nagranie z kamerki samochodowej. Kierowca wyprzedził na czerwonym świetle