Trwa akcja PSYgarniemy choinki. Drzewka pomogą odebrać miłośnicy czystych lasów

i

Autor: Schronisko dla Zwierząt w Bełchatowie

Trwa akcja "PSYgarniemy choinki". Drzewka pomogą odebrać miłośnicy czystych lasów

2021-01-19 16:38

W bełchatowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt trwa akcja "PSYgarniemy choinki". Trafiło tam już kilkanaście drzewek, które posadzone przy kojcach będą służyć czworonogom. Zimą będą je chronić przed wiatrem, a latem przed słońcem. W najbliższych dniach (20 i 23 stycznia) od kolejnych mieszkańców pomogą je odebrać i dostarczyć osoby z bełchatowskiej grupy "LESZY- miłośnicy czystych lasów". Wystarczy wykonać jeden telefon.

Świąteczna choinka nie musi trafić do śmietnika, można ją przekazać w dobre ręce i dać drugie życie. Schronisko w Bełchatowie przyjmuje każde drzewko, pod warunkiem, że jest ukorzenione w doniczce, a nie ścięte. Do tej pory trafiło tam 15 choinek. Przywożą je nie tylko mieszkańcy Bełchatowa, ale też dalszych zakątków. Jedno z drzewek przywiozła rodzina z....Tarnowskich Gór.

- Dobrze się czujemy, gdy czegoś nie marnujemy. Wiemy, że choinki były hodowane po to, aby cieszyły nas podczas świąt. Ale jeśli jest szansa, aby dać im drugie życie i mogły posłużyć, to każdego to cieszy - mówi kierownik schroniska Mariusz Półbrat.

Pracownicy schroniska liczą, że tych drzewek będzie jeszcze więcej. Z PSIOmocą właśnie ruszyła ekipa "LESZY - miłośnicy czystych lasów" z Bełchatowa, która zorganizuje i przywiezie do schroniska choinki od osób, które same nie mogą ich dostarczyć.

Załoga LESZY, która znana jest z akcji sprzątania okolicznych lasów, odbierze ukorzenione w doniczkach choinki w dniach 20 i 23 stycznia ze wskazanych miejsc na terenie Bełchatowa. Ze względu na panujące warunki epidemiologiczne organizatorzy akcji proszą o pozostawienie drzewek przed domem lub blokiem. Miejsce odbioru należy zgłosić najpóźniej na dzień przed terminem odbioru pod numerem telefonu 509-551-071.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy wyobrażasz sobie mieć pięcioraczki?
Strajk rolników z Agrounii w Strykowie!