Trzej królowie przejdą ulicami Bełchatowa. Każdy może im towarzyszyć

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Trzej królowie przejdą ulicami Bełchatowa. Każdy może im towarzyszyć

2022-01-05 15:28

Będą trzej królowie, święta rodzina, ale też górnicza orkiestra, konie i rydwany – tak będzie wyglądał Orszak Trzech Króli w Bełchatowie, który 6 stycznia przejdzie ulicami miasta. W widowisku może wciąć udział każdy.

To będzie 10. jubileuszowy Orszak Trzech Króli w Bełchatowie. Tegoroczna formuła będzie nieco skromniejsza niż w latach poprzednich, ale to nie oznacza, że nie będzie widowiskowa. Wręcz przeciwnie. Oprócz trzech króli i setek mieszkańców Bełchatowa będzie też górnicza orkiestra, rydwany i konie. 

Uczestnicy barwnego korowodu spotkają się w czwartek, 6 stycznia, o godz. 12 w parafii pw. Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki. Po mszy św., ok. godz. 13 orszak ruszy ulicami miasta: Kościuszki, Pileckiego oraz Lipową i Wyszyńskiego do parafii na os. Dolnośląskim. Stajenka usytuowana będzie na placu za kościołem i domem parafialnym. Tam też Kacper, Melchior i Baltazar pokłonią się Dzieciątku. Następnie, o godz. 14.30, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu parafialnego zespołu ADOREMUS DOMINUM.

Na koniec orszaku zaplanowano również wręczenie nagród laureatom towarzyszącego wydarzeniu konkursu kolęd "Chwałę z Aniołami wraz wyśpiewujmy".

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy bierzesz udział w Orszaku Trzech Króli?
Poradnik Zdrowie szczepienia przeciwko COVID-19