Uczniowie z Bełchatowa wyremontowali mieszkanie dla rodziny z Ukrainy [AUDIO]

i

Autor: RR

Uczniowie z Bełchatowa wyremontowali mieszkanie dla rodziny z Ukrainy [AUDIO]

2023-03-17 14:25

Naukę zawodu połączyli z dobroczynnością. Mowa o Uczniowskich Brygadach Remontowych z Bełchatowa - to grupa niezwykle pozytywnych uczniów, którzy zdecydowali się pomagać potrzebującym ludziom. Właśnie zakończyli remont mieszkania dla rodziny z Ukrainy.

Uczniowie z Energetyka w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii" stworzyli projekt UBR-y, czyli Uczniowskie Brygady Remontowe. Pomagają w remontach i pracach budowlanych, które są ich pasją i zawodem w jakim się kształcą. 

Pierwsza rodzina, której uczniowie zdecydowali się pomóc pochodzi z Ukrainy, to rodzice z trójką dzieci. Młodzież zajęła się odmalowaniem mieszkania, naprawą zniszczonych ścian w łazience oraz naprawieniem zaniedbanej instalacji sanitarnej w łazience, tak aby rodzina mogła normalnie funkcjonować. Wszystko to uczniowie robili w swoim wolnym czasie. Prace trwały kilka tygodni. Finał akcji zorganizowano w budynku CKZ w Bełchatowie. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Uczniowie z Bełchatowa wyremontowali mieszkanie dla ukraińskiej rodziny. Posłuchaj wypowiedzi uczestników akcji

Oprócz rodziny z Ukrainy młodzież pomoże w odnowieniu mieszkania młodej schorowanej dziewczynie – wychowance domu dziecka.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy pobierasz świadczenie pielęgnacyjne?
12-letnia następczyni Celine Dion w The Voice Kids